Mantojuma atklāšanos izsludina notārs

J
jautā:
02. maijā, 2019
Jānis

Labdien! Ārvalstniekam (nav Latvijā piešķirts personas kods) no 1998. gada aprīļa (zemesgrāmatas dati) pieder īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu. Ir saņemtas ziņas, ka šī persona pirms vairākiem gadiem ir mirusi. Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē par šo personu nav nekādu datu. Kur un kādā veidā ir iespējams uzsākt mantinieku meklēšanu, kādām iestādēm būtu pienākums sniegt palīdzību šo jautājumu risināšanā?

A
atbild:
11. jūnijā, 2019
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs

Ja jautājuma uzdevējam ir tiesības ierosināt mantojuma lietu (potenciālais mantinieks vai kreditors), tad viņam ir jādodas pie zvērināta notāra pēc mirušā pēdējās dzīvesvietas, bet, ja tā nav zināma vai ja tā nav bijusi Latvijā, tad pēc īpašuma atrašanās vietas.

Zvērinātu notāru kontaktinformāciju ērti var atrast portālā www.latvijasnotars.lv sadaļā Meklēt notāru.

Uzsākot mantojuma lietu, notārs izsludinās mantojuma atklāšanos (publikācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis), dodot laiku visiem potenciālajiem mantiniekiem un kreditoriem pieteikties. Ja neviens mantinieks nepieteiksies, tad īpašums tiks atzīts par bezmantinieka mantu.