Vai kāda no pusēm var atteikties no mediācijas

J
jautā:
02. februārī, 2019
Līga

Labdien! Tiesa nosūta īrniekam paziņojumu par civillietas ierosināšanu par dzīvokļa parādu un informē, ka īrniekam iespējams izmantot mediāciju. Tiesas paziņojumam pievienots “Rīgas namu pārvaldnieka” paziņojums, ka tas nepiekrīt mediācijas izmantošanai strīda risināšanai. Vai “Rīgas namu pārvaldnieks” ir tiesīgs tā rīkoties? Paldies!

A
atbild:
22. martā, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Mediācija ir brīvprātīgs process, kurā konfliktējošās puses ar neitrālas trešās personas palīdzību pašas mēģina atrast konstruktīvu konflikta risinājumu.

Mediācijā abas puses izvēlas risināt konfliktu, līdz ar to, ja viena puse atsakās no konflikta risināšanas mediācijas ceļā, konflikts tiek risināts tiesas procesā. Atbildot uz Jūsu jautājumu – jā, “Rīgas namu pārvaldnieks” ir tiesīgs atteikties no mediācijas konflikta risināšanā.

Taču jāņem vērā, ka jautājumos par dzīvokļa parādiem neatkarīgi no jautājuma risināšanas formas – tiesas ceļā vai mediācijas ceļā – jārēķinās, ka parāds, visticamāk, būs jāsedz (ja nav kāda specifiska situācija), līdz ar to vajadzētu vērsties pie kvalificēta advokāta, lai izdotos pēc iespējas veiksmīgāk atrisināt šo jautājumu.