TĒMA: Tieslietas

Vai saskarsmes tiesību izmantošanu var noteikt ārpus bērna dzīvesvietas

J
jautā:
12. janvārī, 2019
Dita

Ar bērna tēvu nedzīvoju kopā, audzinu meitu. Viņš maksā alimentus. Nāk, un man nav iebildumu, ka tiekas ar meitu, tas notiek tā – divas nāk, divas ne. Jautājums ir tāds: vēlos iet uz tiesu un pieprasīt noteiktu tikšanās laiku, ar to pat nav problēmu un iebildumu. Galvenais jautājums: vai es varu pieprasīt un panākt to, ka viņš nenāks manā īpašumā (dzīvoklī)? Ja vēlas tikties ar bērnu, tad lai atnāk, es nododu bērnu, tad atved, nevis sēž to laiku manā mājā.

A
atbild:
31. janvārī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Kā LV portālam skaidroja zvērināta advokāte Dana Rone, šāds lūgums nav nekas neparasts un bērna māte var lūgt tiesu saskarsmes tiesību izmantošanu noteikt “ārpus bērna pastāvīgās dzīvesvietas”. Konkrētu adresi norādīt nav vēlams, jo tā laika gaitā var mainīties. “Saskarsmes tiesību izmantošanu nosaka bērna pastāvīgajā dzīvesvietā tikai tad, ja ir nepieciešams ierobežot tēva saskarsmi ar bērnu vai arī bērns vēl ir mazs vai ar īpašām vajadzībām un īstenot saskarsmi ārpus dzīvesvietas nav iespējams.”