Cilvēka saduršana ar nazi ir kriminālpārkāpums

J
jautā:
08. janvārī, 2019
Liana

Labdien! Sakiet, lūdzu, kādos gadījumos ir atļauts sadurt cilvēku ar nazi? Vai ir nozīme, kabatas nazis, galda nazis vai kāds cits? Ja ir atšķirība, tad ar kādu nazi drīkst durt? Paldies!

A
atbild:
22. janvārī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Cilvēku nav atļauts sadurt ne ar kabatas, ne galda vai kādu citu nazi. Krimināllikuma izpratnē miesas bojājumu izdarīšana ir noziedzīgs nodarījums.

Minētā likuma XIII nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību” ir noteikti sodi par šādu rīcību:

Vienlaikus norādām, ka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma 7. pantā ir uzskaitīti pašaizsardzībai paredzētie ieroči, munīcija un speciālie līdzekļi. Proti, aukstie ieroči šajā pantā nav pieminēti, līdz ar to nazi nevar izmantot arī kā pašaizsardzības līdzekli. Taču, ja šāds jautājums Jums radies, jo baidāties par savu dzīvību un veselību, steidzami vērsieties Valsts policijā pēc palīdzības.