TĒMA: Skola

Kāds vērtējums ļauj skolēnu saukt par teicamnieku

J
jautā:
15. decembrī, 2018
Guna

Vai bērns ir starp labākajiem un teicamniekiem, ja sekmju vērtējums “6” ir vienā vienīgā mācību priekšmetā?

A
atbild:
19. decembrī, 2018

To, kāds sekmju līmenis ļauj skolēnu uzlūkot kā teicamnieku, izglītības normatīvi nenosaka. Latviešu valodas vārdnīcā jēdziens “teicamnieks” skaidrots kā “skolēns vai students, kam visos mācību priekšmetos ir teicamas sekmes”. Par teicamu atzīmi 10 ballu sistēmā atzīstama vismaz atzīme “9”. Tātad, ja skolēnam kādā mācību priekšmetā ir atzīme “6”, viņš tomēr nav uzskatāms par teicamnieku, skaidro Izglītības kvalitātes valsts dienestā.

Skolēnu mācību sasniegumu vērtēšanas pamatprincipus un kārtību pamatizglītībā, kā arī mācību sasniegumu vērtēšanu 10 ballu skalā nosaka valsts pamatizglītības standarts – MK noteikumu Nr. 468 “Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu, pamatizglītības mācību priekšmetu standartiem un pamatizglītības programmu paraugiem” 4. daļa “Izglītojamo iegūtās pamatizglītības vērtēšanas pamatprincipi un kārtība”.