Lasīšanai: 1 minūte

Vai var atteikties un no jauna pieprasīt uzturlīdzekļus no fonda

J
jautā:
09. novembrī, 2018
inita

Labdien! Mans civilvīrs maksā bērnam alimentus. Sakiet, ja es izdomātu no alimentiem atteikties, ja gadījumā viņš neturētu savu solījumu maksāt, vai man būtu iespēja iesniegt no jauna alimentus?

A
atbild:
27. novembrī, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, tas ir iespējams. Lai atteiktos no valsts garantētajiem uzturlīdzekļiem, Jums jāiesniedz iesniegums Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai par uzturlīdzekļu izmaksas izbeigšanu, norādot datumu, no kura nevēlaties saņemt uzturlīdzekļus.

Vienkāršākais veids, kā nosūtīt iesniegumu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai par uzturlīdzekļu izmaksas izbeigšanu, ir, izmantojot portāla “www.latvija.lv” e-pakalpojumu Iesniegums iestādei.

Iesniegumu par uzturlīdzekļu izmaksas izbeigšanu var nosūtīt arī pa pastu: Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, pulkveža Brieža ielā 15, Rīgā, LV-1010.

Ja bērna tēvs neturēs savu solījumu un uzturlīdzekļus nemaksās, varēsit vērsties fonda administrācijā ar jaunu iesniegumu par uzturlīdzekļu izmaksu.