Publiskais iepirkums un klaiņojošu dzīvnieku izķeršana

J
jautā:
03. novembrī, 2018
Rigonda

Labdien! Jautājums par manas pašvaldības publisko pakalpojumu līgumu ar pakalpojumu veicēju. Sabiedriskās kārtības nodrošināšanai pašvaldības veic publiskos iepirkumus par klaiņojošu dzīvnieku ķeršanu un izmitināšanu patversmē. Pašvaldības mājaslapā sabiedrībai publiski ir pieejams šī pakalpojuma līguma teksts un var lasīt iepirkuma tehniskajā specifikācijā pakalpojuma aprakstu un apmaksājamo pakalpojumu sarakstu – tajā ir tikai veterināri medicīniskie izdevumi. Nekur nav dzīvnieku ķērāju un patversmes darbinieku atalgojuma izmaksas. Vai tas nozīmē, ka pašvaldības iepirkumā par publisko pakalpojumu nav obligāti jābūt iekļautām visām sadaļām, kas nepieciešamas šī publiskā pakalpojuma pilnīgai izpildei? Kurai institūcijai varu rakstīt iesniegumu par to, lai pārbauda, vai atalgojuma izmaksas faktiski ir paslēptas zem veterināri medicīniskajām izmaksām nolūkā izvairīties no uzskaites vai veicināt negodīgu konkurenci citu pakalpojuma pretendentu vidū? Vai ziedojumus, ko saņem patversme, ir tiesiski izlietot darbinieku algām?

A
atbild:
06. novembrī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Ikvienai fiziskai un juridiskai personai ir tiesības griezties pašvaldībā ar iesniegumiem, priekšlikumiem un sūdzībām, kā arī saņemt atbildes. Atbilstoši Iesnieguma likuma regulējumam jautājuma autoram būtu nepieciešams griezties attiecīgajā pašvaldībā, kuras kompetencē ir izskatīt iesniegumu, un pašvaldībai ir jāsniedz atbildes pēc būtības uz uzdotajiem jautājumiem.