Lasīšanai: 1 minūte

Asistentu izglītības iestādē valsts apmaksā no 5 gadu vecuma

J
jautā:
05. septembrī, 2018
Līga

Labdien! Manam bērnam ir pilni 3 gadi. Bērnam ir piešķirta invaliditāte sakarā ar smagiem fiziskās funkcionēšanas ierobežojumiem un noteiktas medicīniskas indikācijas invalīda īpašas kopšanas nepieciešamībai. Sākām apmeklēt PII. Vai asistentu pirmsskolas izglītības iestādē var pieprasīt tikai no 5 gadu vecuma, vai var arī agrāk?

A
atbild:
17. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts apmaksāts asistenta pakalpojums ir paredzēts bērniem no 5 gadu vecuma mācību procesā izglītības iestādē, ja bērns ir invalīds un viņam ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums par īpašās kopšanas nepieciešamību. Tas noteikts Invaliditātes likumā.