Lasīšanai: 1 minūte

Vai vajadzīga tēva pilnvara, ja bērns ceļo kopā ar māti – citas valsts pilsoni

J
jautā:
22. jūnijā, 2018
Stoya

Labdien! Bērns (3 mēneši, Latvijas pilsonis) lido ar māti (kura ir Eiropas Savienības dalībvalsts Bulgārijas pilsone) uz ES dalībvalsti. Vai šādā gadījumā vajag pilnvaru no tēta (Latvijas pilsoņa)?

A
atbild:
27. jūnijā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls

Kārtība, kādā bērni šķērso Latvijas Republikas valsts robežu, ir noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu". Atbilstoši šo noteikumu 3. un 8. punktam, tā kā bērna māte ir Eiropas Savienības pilsone, šajā gadījumā otra vecāka pilnvara, lai dotos ceļojumā uz citu valsti, nav nepieciešama.