Lasīšanai: 1 minūte

Maksātnespējas process neietekmē uzturlīdzekļu samaksu

J
jautā:
28. septembrī, 2017
Viktorija

Vai tā var būt, ka parādnieka atmaksas plānā (maksātnespējas process) lielākā summa (90%) no parādnieka ikmēneša ienākumu daļas aiziet bankai, bet uzturlīdzekļiem tikai niecīga daļa? Vai tad bērni nav svarīgāki par bankas peļņu? Paldies!

A
atbild:
09. oktobrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Raivo Sjademe, zvērināts advokāts

Maksātnespējas likuma 147. pants nosaka: no parādnieka mantas vispirms tiek pilnībā segti uzturlīdzekļu maksājumi, tostarp maksājumi Uzturlīdzekļu garantiju fondam, kā arī fiziskās personas maksātnespējas procesa izmaksas. Savukārt likuma 164. pants nosaka, ka pēc saistību dzēšanas procedūras pabeigšanas netiek dzēsti prasījumi par uzturlīdzekļu samaksu. Tātad maksātnespējas process neietekmē uzturlīdzekļu samaksu. Tie jāmaksā pilnā apmērā.