Lasīšanai: 1 minūte

Vai trešdaļa jāmaksā arī no komandējuma naudas?

J
jautā:
22. septembrī, 2017
Igors

Labdien! Ja ir pabeigta bankrota procedūra un ir apstiprināts saistību dzēšanas plāns, vai no komandējuma dienas naudas ir jāmaksā trešdaļa kreditoram saskaņā ar apstiprināto saistību dzēšanas plānu? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
09. oktobrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Raivo Sjademe, zvērināts advokāts

Maksātnespējas likuma 155. pants nosaka: ja parādnieks saistību dzēšanas procedūras laikā no savas gribas neatkarīgu apstākļu dēļ nav spējīgs segt šā panta otrajā un trešajā daļā noteikto saistību apmēru, fiziskās personas saistību dzēšanas plānā paredz, ka kreditoru prasījumu segšanai tiks novirzīti līdzekļi vienas trešdaļas apmērā no parādnieka ienākumiem, bet ne mazāk kā vienas trešdaļas apmērā no vienas minimālās mēnešalgas mēnesī. Tātad līdzekļi tiek novirzīti no visiem ienākumiem, arī komandējuma naudas.