Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu izpildītāju izdevumus ieskaita kopējā parādā

J
jautā:
14. augustā, 2017
Sandra

Vēlos uzsākt fiziskas personas maksātnespējas procesu. Kopējā parāda summa ir nedaudz virs EUR 5000, ieskaitot tiesu izpildītāja izdevumus, kas ir gandrīz EUR 1000. Jautājums – vai šie tiesu izpildītāja izdevumi par piedziņas procesu tiks ieskaitīti manā kopējā parāda summā vai tikai kreditoru parāds, kas ir mazāks par EUR 5000?

A
atbild:
28. augustā, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Elvijs Vēbers, zvērināts advokāts

Maksātnespējas likuma 129. panta 1. daļa paredz, ka maksātnespējas pazīme ir nespēja nokārtot parāda saistības, kuras pārsniedz 5000 eiro un kurām iestājies izpildes termiņš. Arī neizpildītās saistības pret tiesu izpildītāju ir tādas pašas neizpildītas saistības kā pret jebkuru citu, kam esat parādā.