Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja īrnieks nodarījis kaitējumu dzīvoklim

J
jautā:
20. jūnijā, 2017
Sandžis

Sveiki! Mitinājos dzīvoklī ar savu puisi. Līgums tika noslēgts uz gadu, tā termiņš beidzās martā. Draugs piepīpējis dzīvokli. Protams, ka smaku būtu vēlams dabūt ārā. Tā kā dzīvokļa līgums bija uz mana vārda, īpašnieks zvana un saka, ka vēlas, lai sedz zaudējumus, citādi tos piedzīs likumiskā ceļā. Un tad ir jautājums – vai vispār pastāv tāds likumiskais ceļš, kas pat pēc līguma termiņa beigām, komunālo pakalpojumu samaksāšanas un atslēgu nodošanas īpašnieka rokās liktu piedzīt zaudējumus?

A
atbild:
21. jūnijā, 2017
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja īrnieks vai viņa dzīvoklī ielaistas personas ir nodarījušas kaitējumu izīrētāja īpašumam, ja šis kaitējums ir pierādāms, tad noteikti īpašnieks var prasīt atlīdzināt nodarītos zaudējumus. Fakts, ka kaitējums konstatēts pēc īres līguma beigām, neizslēdz kaitējumu, tā kompensēšanas prasības iespējamību.