TĒMA: Mājoklis

Ja īrnieki viens otru appludina

J
jautā:
15. jūnijā, 2017
Inesis

Labdien! Situācija šāda: piecstāvu īres nams, vannas istabā stāvvads jau gadus piecus nelaiž normāli prom ūdeni. Ik pa laikam trim stāvu īrniekiem, kas atrodas viens zem otra, gadās vienam otru appludināt. Kas par to ir atbildīgs? Vai īrnieks var celt pretenzijas pret otru īrnieku? Īrniekiem nav dzīvokļa apdrošināšanas. Paldies par atbildi!

A
atbild:
16. jūnijā, 2017
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja tiešām aprakstītais gadījums ir īres namā, tad parasti šīs problēmas ir jārisina mājas īpašniekam. Īrnieka tiesības, pienākumus un atbildību regulē noslēgtais īres līgums. Pārsvarā īrniekiem attiecības ir ar īpašnieku, nevis ar citu īrnieku.

Ja tomēr šīs ir attiecības starp privātu dzīvokļu īpašniekiem, tad situācija ir nedaudz citāda. Viens īpašnieks, protams, var celt prasību pret otru īpašnieku par tam nodarīto zaudējumu. Pie šādas situācijas jāpārliecinās, kur radies nopludināšanas iemesls. Var būt, ka par koplietošanas stāvvada darbību ir atbildīgs mājas kopīpašuma pārvaldnieks.