TĒMA: Mājoklis

Vai apsaimniekošanas maksu var mainīt bez dzīvokļu īpašnieku piekrišanas?

J
jautā:
05. jūnijā, 2017
Ansis Daugulis

Vai dzīvojamās mājas apsaimniekotājs ir tiesīgs patvarīgi, bez dzīvokļu īpašnieku piekrišanas, pārdalīt apsaimniekošanas maksu, pamatojot to ar minimālās mēneša darba algas likmes izmaiņām un avārijas dienesta uzturēšanu?

A
atbild:
07. jūnijā, 2017
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Atlīdzības daļu pārvaldniekam, tās pārskatīšanas kārtību visbiežāk regulē kopīpašuma pārvaldīšanas pilnvarojuma līgums. Ja šis jautājums līgumā vai kopības pārvaldīšanas lēmumos nav atrunāts, tad tik un tā pārvaldniekam nav aizliegts mainīt savas izmaksas bez saskaņošanas ar klientu.

Jautājums pēc būtības jau attaino gandrīz neiespējamu situāciju. Diez vai mūsu sabiedrībā ir iespējama situācija, kurā pakalpojuma sniedzējs varētu mainīt pakalpojuma cenu tikai tad, kad klients tam piekritis. Kā šādu saskaņojumu iegūt? Tas praktiski nav iespējams (klients nepiekritīs cenas pieaugumam). Parasti pakalpojuma izmaksu maiņas gadījumā klientam ir tiesības izvēlēties citu pakalpojuma sniedzēju, tā tas ir arī namu kopīpašuma pārvaldīšanas gadījumā.