Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti vajadzīgi, ja naudu pastā saņem cita persona

J
jautā:
30. maijā, 2017
Gunarix!

Vai mana dzīvesbiedre var saņemt manu naudu “Latvijas Pastā”? Kādi papīri vajadzīgi?

A
atbild:
30. maijā, 2017
VAS "Latvijas pasts"
Gundega Vārpa, Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Ja pilnvarotā persona vēlas saņemt naudu no Pasta norēķinu sistēmas (PNS) konta pasta nodaļā, kopā ar personu apliecinošo dokumentu jāiesniedz arī notariāli apstiprināta pilnvara, kurā norādīts, ka pilnvarotajai personai ir tiesības izņemt naudu no PNS konta. Naudas līdzekļu izņemšanai no PNS konta pilnvaru var noformēt arī uz vietas jebkurā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, konta īpašniekam ierodoties kopā ar pilnvaroto personu. Pakalpojuma maksa par PNS pilnvaras noformēšanu pasta pakalpojumu sniegšanas vietā ir 2,85 eiro.

Ja pilnvarotā persona vēlas saņemt pensiju (pabalstu), kuras izmaksa tiek nodrošināta skaidrā naudā pasta nodaļā vai ar piegādi dzīvesvietā, kopā ar personu apliecinošo dokumentu jāiesniedz notariāli apstiprināta pilnvara vai bāriņtiesas izdota pilnvara, ka pilnvarotā persona ir tiesīga saņemt klienta pensiju (pabalstu).