Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Tirdzniecība ir atļauta, ja tā ir saskaņota ar pašvaldību

J
jautā:
21. decembrī, 2016
Edijs

Labdien! Ļoti bieži skolas teritorijā (skolas priekšā), kurā es mācos, esmu pamanījis, ka piebrauc mašīna un tirgo gaļas izstrādājumus un citas pārtikas preces skolotājiem, tehniskajiem darbiniekiem un arī skolēniem. Vēlētos zināt, vai ir kāds likums, kurš to atļauj vai aizliedz. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
21. februārī, 2017
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Meistere, Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Ja tas ir saskaņots ar pašvaldību, tad tirdzniecība ir atļauta. Protams, tirgotājam jābūt reģistrētam Pārtikas un veterinārajā dienestā un jāievēro higiēnas prasības. Ja ir aizdomas, ka pašvaldība nav izsniegusi atļauju šim tirgotājam, vajadzētu par to informēt Pārtikas un veterināro dienestu (uzticības tālrunis – 67027402), norādot pilsētu, ielu un mācību iestādi, kuras teritorijā tirdzniecība notiek. Ja iespējams, būtu vēlams minēt vismaz aptuvenu laiku (dienu un stundu), kad tirdzniecība parasti notiek.