DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Ārlietu ministrija, EK pārstāvniecība Latvijā un EP birojs Latvijā vienojas par sadarbību ES jautājumos

ĀM valsts sekretārs Andžejs Viļumsons, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Andris Kužnieks un Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Anne Mete Vestgārda paraksta deklarāciju “Par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā” un vienojas par komunikācijas plānu 2026. gadā.

Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija.

2026. gada 26. februārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons tikās ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Andri Kužnieku un Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāju Anni Meti Vestergārdu (Anne Mette Vestergaard), lai parakstītu deklarāciju “Par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā” un vienotos par komunikācijas plānu 2026. gadam. Šāda veida deklarācija tiek parakstīta kopš 2016. gada, un šogad tā noslēgta uz četriem gadiem – līdz 2029. gada beigām.

2026. gadā Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, piesaistot sadarbības partnerus, organizēs vairākus pasākumus par Eiropas Savienības aktualitātēm. Maijā plānota Eiropas dienas pasākumu programma Rīgā un reģionos, iesaistot Europe Direct centrus un Eiropas Savienības Informācijas punktus. Novembrī jau tradicionāli norisināsies Eiropas Savienības Informācijas sniedzēju forums, kura mērķis ir stiprināt ES informācijas sniedzēju kapacitāti Latvijas reģionos, nodrošinot informācijas sniedzēju efektīvu savstarpējo komunikāciju un sadarbību. Tāpat novembrī notiks ikgadējā konference “Latviešu valoda Eiropas Savienībā”, lai apspriestu aktuālos valodas, tulkošanas un terminoloģijas jautājumus Eiropas Savienības iestādēs un Latvijā. Visa gada laikā norisināsies informatīvas vizītes uz reģioniem, lai informētu sabiedrību par Eiropas Savienības aktualitātēm, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu auditorijai, veicinot viņu līdzdalību un iesaistīšanos politiskajos procesos.

Partneri pārrunāja arī aktuālos Eiropas Savienības darbakārtības jautājumus – drošību un aizsardzību, daudzgadu budžetu, paplašināšanos, kā arī Eiropas konkurētspējas stiprināšanu. Dalībnieki vienojās par nepieciešamību komunikācijā iesaistīt arī pilsoniskās sabiedrības organizācijas.

Informācijai

Eiropas Savienības Informācijas punkti (turpmāk – ESIP) Latvijā darbojas kopš 2000. gada. Ārlietu ministrija koordinē un atbalsta ESIP darbību Latvijas novadu bibliotēkās. Projekta mērķis ir radīt plašākas iespējas Latvijas reģionu iedzīvotājiem iepazīties ar aktuālu informāciju par Eiropas Savienību. 30 informācijas punktos, kas atrodas Latvijas reģionu centrālajās bibliotēkās, ir pieejama dažāda veida informācija par Latvijas dalību ES un procesiem ES.

Ar Europe Direct centru palīdzību Eiropas Komisija informē ES dalībvalstu sabiedrību vietējā mērogā. Centru pakalpojumi sabiedrībai ir bezmaksas. Europe Direct informācijas tīkls darbību sāka 2005. gadā un atbild uz jautājumiem par ES politiku, programmām un prioritātēm. Centru darbinieki sadarbojas ar iedzīvotājiem visā Latvijā, iedzīvotāju atsauksmes un ierosinājumus nododot ES iestādēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI