DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Darba devēju atbalstam izstrādātas iekļaujošas darba vides vadlīnijas

Publicitātes attēls.

Noslēdzoties Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotajai dažādības vadības mācību programmai “Skatu Punkti”, izstrādātas praktiskas vadlīnijas iekļaujošas darba vides veidošanai. Tās noderēs ikvienai organizācijai, kura vēlas ieviest dažādības vadības principus un mērķtiecīgas pārmaiņas savā praksē ikdienā.

Vadlīnijas ir pieejamas ikvienam interesentam SIF platformā darba devējiem dazadiba.lv.

SIF vadlīnijas

“Mūsdienu darba vide prasa spēju pielāgoties un cienīt dažādību. Tas vairs nav tikai likuma vai ētikas jautājums, bet arī efektivitātes un attīstības priekšnoteikums. Ja organizācija vēlas būt konkurētspējīga, tai jāspēj veidot vidi, kur ikviens darbinieks jūtas novērtēts un iekļauts,” uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Inese Kalvāne. “Esam gandarīti, ka mācību programma “Skatu Punkti” ne tikai turpina gūt lielu atsaucību, bet ir atstājusi arī paliekošu pienesumu – vadlīnijas, kas palīdzēs ieviest dažādības vadības principus praksē.”

Vadlīnijas izstrādātas kā ikdienā izmantojams resurss, kurā apkopoti dati, teorētiskas un praktiskas metodes un rīki, kā arī noderīgi avoti un resursi, lai darba devēji un speciālisti visās nozarēs varētu veidot drošu, iekļaujošu un profesionāli spēcīgu darba vidi.

“Atbildīgi un tālredzīgi darba devēji jau šobrīd dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas principus integrē personāla vadībā, klientu attiecībās un iekšējās kultūras stiprināšanā. Ticam, ka mācību ietvaros tapušās vadlīnijas un praktiskās metodes palīdzēs pāriet no izpratnes uz rīcību, ieviešot piedāvātos risinājumus ikdienas darbā,” akcentē Dace Helmane, SIA “Sustinere Latvija” vadītāja un mācību programmas eksperte.

Programmas “Skatu Punkti” ietvaros 2024.–2025. gadā piedalījās 143 dalībnieki no dažādām Latvijas organizācijām – valsts un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem un nevaldības sektora, pārstāvot tādas nozares kā ražošana, mazumtirdzniecība, mediji, izglītība, sociālais darbs un virkni citu.

“Programmas dalībnieku daudzveidība veicināja jēgpilnas diskusijas un pieredzes apmaiņu, kurā satikās gan uzņēmējdarbības, gan publiskā un nevaldības sektora skatījumi. Īpaši augsta bija privātā sektora aktivitāte, apliecinot, ka aizvien vairāk uzņēmumu Latvijā uztver iekļaušanu un vienlīdzību kā būtiskus ilgtspējas faktorus,” norāda Jānis Gredzens, SIA “Spring Valley” vadītājs un mācību programmas koordinators.

SIF dažādības mācību programmu “Skatu Punkti” īsteno kopš 2017. gada. Mācību mērķis ir palīdzēt darba devējiem iepazīt dažādību un veicināt izpratni par kvalitatīvas dažādības vadības prakses nozīmīgo lomu jebkuras organizācijas izaugsmē. Tā dod iespēju izprast un iegūt praktiskas iemaņas un risinājumus iekļaujošas darba vides un klientu attiecību aspektos, kā arī diskriminācijas novēršanā un starpkultūru komunikācijā. Kopumā šo gadu laikā mācībās piedalījušies vairāk nekā 1300 dalībnieku, tādējādi apliecinot gan augsto mācību kvalitāti, gan praktisko pienesumu ikdienas darbā un savstarpējā saziņā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI