6. maijs plkst. 17:00–18:30 informatīvs un izglītojošs pasākums "Atbalsta iespējas uzņēmējdarbībai laukos. Sadzīvo ar dabu– saimnieko zaļi!”. Pasākuma vadītājs Aleksejs Kačanovs, "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs", Liepājas konsultāciju biroja vadītājs.
Apraksts: pasākuma laikā varēs iepazīties ar “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”, biedrības “Liepājas rajona partnerība”, Lauku atbalsta dienesta, ALTUM u. c. institūciju darbību un sniegtām atbalsta iespējām no idejas līdz savām uzņēmumam. Būs iespēja uzzināt par to, kā sadzīvot ar dabu, saimniekojot zaļi.
Mērķauditorija: ikviens interesents.
Pieteikšanās: līdz 5. maijam.
7. maijs plkst. 16.00–17.30 informatīva nodarbība “Pirmā darba pieredze skolēnam”. Nodarbības vadītājas: Solvita Vītola, karjeras konsultante, metodiķe mūžizglītības jautājumos, Silvija Mažaika, nodarbinātības aģente, Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāle.
Apraksts: nodarbības laikā būs iespēja uzzināt kādas ir iespējas skolēnam tikt nodarbinātam vasaras sezonā un par darba pieredzes nozīmi skolēnu karjeras izvēlē. Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve iepazīstinās ar plānotajiem pasākumiem vasaras brīvlaikā skolēniem, vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.
Mērķauditorija: vecāki, kuru bērniem ir aktuāla pirmā darba pieredze vasarā.
Pieteikšanās: līdz 6. maijam.
8. maijs plkst. 17.00–18.30 izzinoša nodarbība “Tavi sociālie tīkli=tavs personīgais zīmols”, nodarbības vadītājas: Kristīne Tīda, Solo uzņēmēja un radošās studijas Photospot īpašniece, fotogrāfe, digitālā satura veidotāja un Maija Līne-Buce, Personības izaugsmes trenere un digitālā satura veidotāja.
Apraksts: nodarbības laikā būs iespēja uzzināt aktuālās tendences sociālo kontu veidošanā un satura izstrādē. Iepazīt nodarbības vadītāju pieredzi sociālo tīklu veidošanā un sava personīgā zīmola izstrādē. Uzdot jautājumus un saņemt praktiskus ieteikumus savu sociālo kontu pilnveidei.
Mērķauditorija: ikviens interesents.
Pieteikšanās: līdz 6. maijam.
Maksa: 9 eiro (t. sk. PVN).
14. maijs plkst. 17.00–18.30 izglītojoši praktiska nodarbība “Kā fotografēt ar telefonu”. Nodarbības vadītāja Melinda Briede, sociālo tīklu speciāliste un studiju programmas “Jauno mediju māksla” studente.
Apraksts: nodarbībās laikā būs iespēja apgūt fotografēšanas pamatus, izmantojot telefona kameru. Uzzināt, kā pareizi izmantot kameru, kādā apgaismojumā labāk fotografēt un kā viegli rediģēt attēlus. Tāpat nodarbības laikā tiks runāts par bilžu publicēšanas nosacījumiem sociālajos tīkos un par drošības aspektiem.
Mērķauditorija: ikviens interesents.
Pieteikšanās: līdz 12. maijam.
15. maijs plkst. 18.00–19.30 radoša tiešsaistes meistarklase “Ievads neirografikas metodē ar pavasara noskaņu”. Meistarklases vadītāja Sanda Eižvertiņa, neirografikas instruktore un mākslas koučs.
Apraksts: pavasaris ir īstais laiks jaunām iespējām, iedvesmai un personīgai izaugsmei. Nodarbības laikā būs iespēja iepazīties ar neirografikas metodes principiem un ļauties pavasara tēmas iedvesmai- atmošanās, jauns sākums, dīgšana, plaukšana. Caur radošām aktivitātēm īpašu uzmanību veltīt sajūtām un intuitīvai līniju plūsmai, atklājot sevī radošumu, mieru un spēju pārveidot savu iekšējo pasauli ar līnijām un krāsām. Nodarbībai nepieciešams: papīrs A4, zīmuļi vai flomāsteri.
Mērķauditorija: ikviens interesents, kurš vēlas saprast, kas ir neirografika.
Pieteikšanās: līdz 12. maijam.
Nodarbības maksa: 9 eiro (t. sk. PVN).
20. maijs plkst. 17.00–18.30 izglītojoša un radoša meistarklase “Mana zaļā virtuve”. Meistarklases vadītāja Līga Šķila, savvaļas augu pazinēja.
Apraksts: meistarklases laikā būs iespēja uzzināt par savvaļas augiem, gan par to izmantošanu virtuvē, ārstniecībā, ezotērikā un radošajos darbos. Nodarbības praktiskajā daļā būs iespēja piedalīties savvaļas augu saldo un sāļo ēdienu gatavošanā. Meistarklases dalībnieki tiks sagaidīti ar gardu dzērienu un meistarklases vadītājas gatavotajiem cepumiem no savvaļas augiem. Nodarbība tiek īstenota projekta “Nacionālie koordinatori dalības pieaugušo izglītībā veicināšanai Latvijā” Nr. 101144108-NCLV2024-2025-ERASMUS-EDU-2023-AL-AGENDA-IBA pasākuma “Pieaugušo izglītības dienas Liepājas valstspilsētā” ietvaros.
Mērķauditorija: ikviens interesents.
Pieteikšanās: līdz 19. maijam.
21. maijs plkst. 17.00–18.30 eko izstrādājumu meistarklase “Zaru pildspalva – kā nevienam!”. Meistarklases vadītājs Bruno Rancis, zaļo pārmaiņu aģents.
Apraksts: meistarklases laikā būs iespēja uzzināt, kā spert soli ceļā uz plastmasas piederumu samazināšanu, radoši pielietojot jau kritušus zarus un izgatavojot no tiem oriģinālu pildspalvu pašu rokām. Uz meistarklasi ir aicināti arī vecāki kopā ar bērniem, lai kopīgi izbaudītu darbošanās prieku.
Nodarbība tiek īstenota projekta “Nacionālie koordinatori dalības pieaugušo izglītībā veicināšanai Latvijā” Nr. 101144108-NCLV2024-2025-ERASMUS-EDU-2023-AL-AGENDA-IBA pasākuma “Pieaugušo izglītības dienas Liepājas valstspilsētā” ietvaros.
Mērķauditorija: ikviens interesents.
Pieteikšanās: līdz 25. maijam.