Lielā Talka šogad notiks jau 18. reizi, šī gada vadmotīvs – “Esam daba! Esam kopā! Esam Latvija!” Lielās Talkas organizatore Vita Jaunzeme aicina ikvienu iesaistīties savas talkas pieredzes dokumentēšanā, ar mērķi iekļaut talkas Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā kā latviešu sabiedrisko, vides un kultūras fenomenu.
Edmunds Linde, LVM Mežkopības plānošanas vadītājs, par akritumu problemātiku Latvijas valsts mežos skaidro:
"Lai arī aizvien vairāk cilvēku gadu no gada vienojas cīņā par tīru Latviju, diemžēl cūcības un atkritumi mežā ir aktuāla problēma joprojām. Ir skumji redzēt, ka nereti tieši tajās vietās, kur “Latvijas valsts meži" ar rūpību kopj atpūtas vietas cilvēkiem, mēslotāji uzdarbojas jo īpaši aktīvi. Atkritumi nodara nopietnu kaitējumu videi, kā arī to savākšanai dabā jātērē lieli līdzekļi, kurus varētu labāk novirzīt, piemēram, atpūtas vietu infrastruktūras uzlabošanai.”
Līga Abizāre, LVM vides izglītības vadītāja, uzsver sabiedrības izglītošanas nozīmi:
“Mežu piesārņojuma problēma joprojām ir aktuāla, tāpēc Cūkmens - Latvijas valsts mežu galvenais cīnītājs par tīriem mežiem – nenogurstoši turpina jau 20 gadus izglītot sabiedrību, piedaloties talkās un izglītojot bērnus un jauniešus par atkritumu postošo ietekmi uz apkārtējo vidi. Ik gadu vairāk nekā 9000 bērnu no visas Latvijas piedalās LVM veidotajā vides izglītības ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, kas ieguvusi arī pasaules mēroga ekspertu atzinību.”
Ikvienam Lielās talkas dalībniekam ir iespēja reģistrēt savu talkošanas vietu un piedalīties sakopšanas pasākumos arī Latvijas valsts mežos:
Pavasarī notiek arī Atvērto Meža dienu pasākumi, kas aicina doties dabā un izprast ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas nozīmi, gūstot pieredzi arī mežu stādīšanā. Vairāk par pieteikšanos var uzzināt šeit: Atvērto Meža dienu pasākumi