Vizītes laikā SNMCMG1 komandieris Beļģijas Jūras spēku komandkapteinis Ēriks Kokss (Erik Kockx) tiksies ar Latvijas Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras komandiera vietnieku komandleitnantu Juriju Andrejevu, lai pārrunātu reģionālo drošību, esošos un turpmākos sadarbības virzienus, kā arī NATO Baltijas jūras zemūdens infrastruktūras aizsardzību.
Šī vizīte notiek NATO militārās aktivitātes “Baltic Sentry” ietvaros, kas uzsākta, reaģējot uz nesenajiem incidentiem saistībā ar zemūdens infrastruktūru, pastiprinot alianses lomu drošības un stabilitātes nodrošināšanā šajā reģionā.
“Latvijai ir svarīga loma Baltijas jūras aizsardzības nodrošināšanā. NATO un sabiedroto sadarbība ir kolektīvās aizsardzības mugurkauls,” sacīja komandieris Kokss.
Komandieris Kokss ir pārliecināts, ka šodienas tikšanās ar Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras komandiera vietnieku komandleitnantu Juriju Andrejevu tikai pastiprinās kopīgo apņemšanos nodrošināt drošu un aizsargātu jūras vidi.
14. janvārī Helsinkos NATO ģenerālsekretārs paziņoja par jaunas militāras aktivitātes uzsākšanu no NATO puses, lai stiprinātu kritiskās infrastruktūras aizsardzību. “Baltic Sentry” pastiprinās NATO militāro klātbūtni Baltijas jūrā un uzlabos sabiedroto spēju reaģēt uz destabilizējošām darbībām.
NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir daļa no alianses Reaģēšanas spēku jūras komponentes, un tās galvenais uzdevums ir būt gataviem veikt pretmīnu darbību jūrā noteiktā gatavības laikā. Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, kā arī piedalās militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. Kā viens no pakārtotajiem uzdevumiem ir patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, ostu vizīšu laikā.
NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1. pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponentes daudznacionālajām vienībām, kas speciāli izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.