DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijā izveidos nacionālo mikroshēmu kompetences centru

Otrdien, 4. februārī, Latvijas valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus, kas paredz nacionālā mikroshēmu kompetences centra izveidi Latvijā. Publiskais līdzfinansējums līdz 744 704 eiro apmērā četru gadu periodā nodrošinās Latvijas dalību “Apvārsnis Eiropa” kopuzņēmumā "Mikroshēmas" (Chips Joint Undertaking Chips JU). Iniciatīva veicinās augsta līmeņa pētniecību un inovācijas mikroshēmu tehnoloģiju jomā kā vietējā, tā globālā mērogā. Ar Eiropas fondu atbalstu periodā no 2025. līdz 2028. gadam kopējais finansējums veidos gandrīz 3 000 000 eiro.

“Nacionālais kompetences centrs sniegs plašu atbalstu mikroshēmu ekosistēmas dalībniekiem, īpaši jaunuzņēmumiem un mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, veicinot to izaugsmi un konkurētspēju. Tas kļūs par daļu no Eiropas mikroshēmu kompetences centru tīkla, nodrošinot piekļuvi starptautiskām zināšanām, infrastruktūrai un sadarbības iespējām ar citu valstu kompetences centriem un ekosistēmām,” uzsver Jānis Paiders, IZM valsts sekretāra vietnieks cilvēkkapitāla, zinātnes un inovāciju attīstības jautājumos.

Mikroshēmu kompetences centrā apvienosies vadošās zinātniskās un pētniecības institūcijas, kas attīsta pētniecību un inovācijas Latvijas tematiskās specializācijas jomās – pusvadītāju mikroelektronikā, silīcija fotonikā, polimēru fotonikā un atvērtā koda pusvadītāju dizaina attīstībā. Tā darbību koordinēs Rīgas Tehniskā universitāte, sadarbojoties ar Latvijas Universitāti (LU), Elektronikas un datorzinātņu institūtu un LU Cietvielu fizikas institūtu.

Nacionālā mikroshēmu kompetences centra izveide stiprinās Latvijas zinātnisko institūtu kapacitāti un veicinās starptautisko sadarbību tehnoloģiju attīstībā. Tāpat šī centra izveide veicinās papildu investīciju piesaisti no Eiropas Savienības programmas “Apvārsnis Eiropa, sekmējot Latvijas konkurētspēju mikroelektronikas sektorā.

Pieņemtie grozījumi nodrošinās nepieciešamos resursus, lai Latvija varētu efektīvi attīstīties mikroshēmu ražošanas un inovāciju jomā, kā arī veicināt konkurētspēju mikroelektronikas sektorā. Tādējādi tiks stiprināta Latvijas zinātnisko institūciju kapacitāte un veicināta starptautiskā sadarbība tehnoloģiju attīstībā.

Ar 04.02.2025. pieņemto noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 26. maija noteikumos Nr. 259 “Atbalsta piešķiršanas kārtība dalībai starptautiskās sadarbības programmās pētniecības un tehnoloģiju jomā” ” var iepazīties Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI