Kursa mērķis ir paplašināt kultūras iestāžu pārstāvju zināšanas un izpratni par kultūras pasākumu un procesu piekļūstamību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, iepazīstināt ar labās prakses piemēriem un palīdzēt izplānot pirmos soļus kultūras piekļūstamības risinājumu ieviešanai vai uzlabošanai savās kultūras organizācijās.
Dalībai mācībās ir pieteikušies vairāk nekā 80 pārstāvji no valsts, pašvaldību un nevalstiskā sektora kultūras iestādēm - koncertorganizāciju, mākslas institūciju, kultūras centru, bibliotēku, teātru, muzeju, u.c. kultūras institūciju vadītāji, projektu vadītāji un projektu īstenotāji.
Tālākizglītības kurss tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO, Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrības “Redzi mani!”, Latvijas Nedzirdīgo savienības, Vieglās valodas aģentūras, digitālās vides piekļūstamības speciālistiem, kuriem ir liela pieredze darbā ar dažādām mērķauditorijām ar noteiktām vajadzībām. Ar lektoru sarakstu iespējams iepazīties LKA tālākizglītības kursa aprakstā.
KM jau informējusi, ka šogad pēc KM pasūtījuma LKA Kultūras un mākslu institūts veica pētījumu par kultūras infrastruktūras un pakalpojumu piekļūstamību Latvijā, lai izpētītu cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem iespējas pilnvērtīgi piedalīties kultūras dzīvē, analizētu kultūras pakalpojumu piekļūstamību un identificētu risinājumus veicamajiem uzlabojumiem. Semināra laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar pētījuma būtiskākajiem secinājumiem un atziņām.
Ņemot vērā, ka pētījumā iegūtie dati liecina - viens no galvenajiem šķēršļiem ir zināšanu un izpratnes trūkums kultūras organizācijās cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem iekļaušanai kultūras aktivitātēs, tika nolemts rīkot tālākizglītības kursu. Kultūras piekļūstamības nodrošināšana ir svarīga kultūrpolitiskā prioritāte, veidojot iekļaujošu sabiedrību un tiecoties nodrošināt pilnvērtīgas kultūras dzīves līdzdalības iespējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam.
Tālākizglītības kurss tiek īstenots, ieguldot Kultūras ministrijas piesaistīto Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu. Piekļūstamības risinājumi kultūras infrastruktūrā un kultūras mantojuma objektos ir obligāta prasība, lai īstenotu ES fondu projektus.