DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Aizvadīts civilās aizsardzības seminārs iedzīvotājiem par sprādzienbīstamiem priekšmetiem un rīcību gāzes noplūdes gadījumā 

Publicitātes foto

Trešdien, 13. novembrī, aizritējis septītais jeb pirmspēdējais no Rīgas pašvaldības rīkotajiem iedzīvotāju informatīvās kampaņas ’’Rīgas civilās aizsardzības plāns – pārzini un līdzdarbojies!” praktiskajiem semināriem, kas šoreiz veltīts tēmai par sprādzienbīstamiem priekšmetiem. 

"Šajā civilās aizsardzības seminārā uzzinājām vērtīgu informāciju, kas būs noderīga gan X stundā, gan katra rīdzinieka ikdienā. NBS eksperti iepazīstināja mūs ar dažādu militāro lādiņu izskatau un funkcijām, savukārt uzņēmuma "Gaso" pārstāvis sniedza padomus, kā atpazīt gāzes radītus apdraudējumus un kā rīkoties gadījumos, kad notikusi vai draud notikt, piemēram, propāna vai tvana gāzes izplatīšanās telpā. Rīgā ik pa laikam notiek ar gāzi saistīti incidenti, tostarp sprādzieni. Tam visbiežāk ir smagas sekas un tie gandrīz vienmēr ir bijuši novēršami, zinot, kā pareizi rīkoties," uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.   

Seminārā “Sprādzienbīstami priekšmeti’’ Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji vērsuši iedzīvotāju uzmanību jautājumiem par sprādzienbīstamu priekšmetu iedalījumu un iedzīvotāju rīcību atrodot šādus priekšmetus, savukārt, AS "GASO" Rīgas iecirkņa vadītājs informēja iedzīvotājus par gāzes sprādzienbīstamību. Tam papildu, Neatkarīgo pirotehniķu asociācijas vadītājs sniedza padomus kā ievērot drošību saskaroties ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem sadzīvē, kā piemēram, pirotehniku. 

Būtiskākie ekspertu izceltie ieteikumi rīcībai atrodot sprādzienbīstamu priekšmetu: 

  • Neaizskarot atrasto priekšmetu, drošā attālumā atzīmē tā atrašanās vietu (vietas atzīmēšanu var veikt ar lentas apsiešanu, krāsas iezīmēšanu vai citiem pieejamiem materiāliem, kas būs redzami no attāluma); 
  • Pēc vietas atzīmēšanas, nekavējoties attālinies no atzīmētā priekšmeta, bet iegaumē tā atrašanās vietu, izskatu, daudzumu; 
  • Ziņo Valsts policijai pa tālruni 110 vai 112; 
  • Sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanu un iznīcināšanu veic Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona Sprādzienbīstamu priekšmetu iznīcināšanas rotas personāls.

Gadījumā, ja sajūti gāzes smaku: 

  • Zvani avārijas dienestam pa tālruni 114; 
  • Atver logus, durvis, lai izvēdinātu telpu, taču pārliecinies, ka caurvējā tie nevar aizcirsties, jo tas var radīt uzliesmojošu dzirksteli; 
  • Neslēdz elektriskās ierīces un gaismu; 
  • Nekādā gadījumā nelieto atklātu uguni; 
  • Atstāj telpas un ārpusē sagaidi avārijas dienestu!

Rīgas pašvaldības civilās aizsardzības plāns, aizvadīto semināru video ieraksti un dažādi citi noderīgi informatīvie materiāli, kā rīkoties ārkārtas situācijās, pieejami pašvaldības mājaslapā www.riga.lv sadaļā ’’Civilā aizsardzība’’. Noslēdzošais seminārs norisināsies 4. decembrī un būs veltīts tēmai par iesaisti valsts aizsardzībā. 

Rīdzinieki aicināti būt aktīvi, iepazīties ar mājaslapā www.riga.lv pieejamo informāciju, sekot līdz informācijai pašvaldības sociālajos tīklos un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI