Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, IDA Stratēģiskās uzraudzības padomes priekšsēdētājs: "Iekšējā drošība un iekšlietu nozares attīstība ir viena no valsts augstākajām prioritātēm, tādēļ Iekšējās drošības akadēmijas ilgtspējīga darbība ir ļoti būtiska. Divu gadu laikā Iekšējās drošības akadēmija ir pierādījusi, ka augstākās izglītības iestāžu konsorcijs var būt efektīvs, kvalitatīvs un uz attīstību vērsts sadarbības modelis Latvijas augstākās izglītības iestāžu saimē. Lepojamies, ka akadēmijas sešās studiju programmās zināšanas apgūst 713 studenti, kuriem rūp Latvijas un visas sabiedrības drošība. Izsaku sirsnīgu pateicību sadarbības partneriem — Valsts policijas koledžai, Latvijas Universitātei un Rīgas Stradiņa universitātei — par augsta līmeņa izglītības nodrošināšanu, kā arī ikvienam, kurš devis savu ieguldījumu Iekšējās drošības akadēmijas darbībā."
Savukārt Valsts policijas koledžas direktors Dmitrijs Homenko norāda, ka “Iekšējās drošības akadēmija ir gatava atbilstoši pašreizējiem apdraudējumiem sagatavot tiesībaizsargājošo iestāžu darbiniekus, apvienojot spēcīgāko Latvijas augstskolu zināšanas, materiāli tehnisko nodrošinājumu un zinātnisko bāzi.”
Latvijas Universitātes studiju prorektore profesore Kristīne Strada-Rozenberga: "IDA 2. gadadienā saku lielu paldies visiem, kuri izvēlējušies studēt un docēt tās studiju programmās. Iekšējā drošība ir katras valsts sekmīgas pastāvēšanas un attīstības pamatā. Ikvienam cilvēkam un visiem valsts iedzīvotājiem kopā ir tiesības justies droši savā valstī. Pārliecība, ka esam pasargāti, dod vienu no iemesliem ticēt savai valstij. Jūs, IDA piederīgie, esat un būsiet tie, no kuru profesionālās darbības ir un būs atkarīgs tas, vai citi varēs justies droši. Tā ir liela atbildība! Sveicu visus, kas noticēja IDA idejai un tic tai joprojām, līdzdarbojoties tās īstenošanā dzīvē! Par drošību, kas balstīta zināšanās! E scientia securitas!"
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes programmu grupas “Iekšējā drošība” vadītāja Lidija Juļa: “Iekšējās drošības akadēmija, pateicoties sadarbībai starp Iekšlietu ministriju, tiesībaizsardzības iestādēm un augstskolām, konsorcija ietvaros kļūst par nozīmīgu spēlētāju tiesību aizsardzības jomā. Šāda partnerība ik gadu stiprina iekšējās drošības nozares attīstību, veicina jauninājumus un zinātnisko potenciālu. Iekšējās drošības akadēmijas loma jauno speciālistu sagatavošanā, kā arī mācību kvalitātes un pētniecības uzlabošanā ir īpaši svarīga, nodrošinot, ka topošajiem speciālistiem ir atbilstošas zināšanas un prasmes, lai efektīvi reaģētu uz drošības izaicinājumiem.”
2022.gada 25.oktobrī Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte parakstīja līgumu par IDA izveidi. Tika dibināts konsorcijs jeb augstskolu sadarbības formāts, koplietojot trīs iestāžu resursus un akadēmisko personālu. Savukārt studijas IDA studenti uzsāka 2023. gada 1. septembrī sešās no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātās un tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībās balstītās studiju programmās. Primārās IDA studentu mērķauditorijas ir vidusskolēni un esošie tiesībaizsardzības iestāžu darbinieki.
Šobrīd IDA īsteno sešas studiju programmas: īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmu "Policijas darbs" Valsts policijas koledžā, pirmā cikla augstākās izglītības programmu "Policijas darbs" un otrā cikla augstākās izglītības programmas "Ekonomiskā drošība" apakšprogrammu "Ekonomiskās drošības aizsardzība" Rīgas Stradiņa universitātē un gan pirmā, gan otrā cikla profesionālas augstākās izglītības programmu "Pirmstiesas izmeklēšana" un otrā cikla augstākās izglītības programmas "Sabiedrības vadība" apakšprogrammu "Tiesībaizsardzības, kriminālsodu izpildes un glābšanas dienestu vadība" Latvijas Universitātē.
IDA attīstību ilgtermiņā apliecina arī šogad uzsāktā projekta īstenošana Eiropas Savienības Iekšējās drošības fonda 2021.-2027. gada perioda ietvaros “Valsts policijas reaģēšanas mobilitātes un pretterorisma spēju stiprināšana, veidojot praktisko mācību centru”.
Projekta mērķis ir paaugstināt Valsts policijas pretterorisma efektivitāti un stiprināt mobilās reaģēšanas un izmeklēšanas spējas, novērtējot un pilnveidojot mācību saturu, nodrošinot mūsdienīgu teorētisko un praktisko mācību vidi, kā arī izmantojot inovatīvas mācību metodes un aprīkojumu.
Projektā plānots izstrādāt arī IDA kompleksās attīstības būvprojektu minimālajā sastāvā ar kopējo kompleksa vizualizāciju 3D formātā, kā arī izbūvēt infrastruktūru ar pilsētvides efektu Valsts policijas reaģēšanas mobilitātes un pretterorisma spēju stiprināšanai. Uzsverot inovatīvu mācību metožu un mācību satura pilnveides nozīmi, projektā paredzēts arī pilnveidot IDA studiju programmas.
Par projekta pasākumu īstenošanu ir atbildīga Valsts policija un Valsts policijas koledža, kā sadarbības partneri iesaistot Nodrošinājuma valsts aģentūru. Projekts tiek īstenots Iekšējās drošības fonda 2021.-2027. gada plānošanas perioda ietvaros, kura vadošā iestāde Latvijā ir Iekšlietu ministrija.
Studijas IDA ir pilnībā finansētas no valsts budžeta līdzekļiem, piedāvājot iespēju studēt kvalitatīvas un ilgtspējīgas studiju programmas, kas balstītas uz tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībām, līdzās teorētisko studiju kursu apguvei nodrošinot arī praktisku iemaņu apgūšanu. Tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām studiju laiks tiek ieskaitīts dienesta pienākumu izpildē, saglabājot darba algu, tādējādi radot papildu motivāciju pilnveidot savas zināšanas un prasmes.
Pēc attiecīgās programmas absolvēšanas absolvents iegūst augstākās izglītības institūcijas diplomu par iegūto augstāko izglītību ar atsauci, ka tā tika īstenota konsorcija “Iekšējās drošības akadēmija” ietvaros, profesionālo kvalifikāciju un grādu.
Vairāk par studijām: ida.edu.lv