DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. oktobrī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

KM pārliecināta, ka nav nepieciešamas izmaiņas Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā

Veicot š.g. 2. aprīlī Ministru kabineta doto uzdevumu izvērtēt administratīvo slogu kultūras pieminekļu aizsardzībā, kura izpildei Valsts kanceleja un Kultūras ministrija (KM) rīkoja domapmaiņu inovācijas laboratorijas formātā, KM izsaka skaidru nostāju, ka nav nepieciešamas izmaiņas Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumā.

“UNESCO Pasaules mantojuma vietai – Rīgas vēsturiskajam centram, ir izstrādāts efektīvs aizsardzības regulējums - Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likums. Vienlaikus redzam nepieciešamību izstrādāt ceļa karti un precizēt arhitektūras metu konkursu organizēšanas kārtību, lai kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas prasības būtu skaidras visām iesaistītajām pusēm,” norāda KM parlamentārā sekretāre Signe Grūbe.

Noslēdzoties domapmaiņai inovācijas laboratorijā, KM uzdots sagatavot informatīvo ziņojumu virzīšanai apstiprināšanai valdībā.

Jau ziņots, ka š.g. 2. aprīlī valdības sēdē tika izskatīts informatīvais ziņojums Par rīcības plānu administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu attīstīšanas jomā (mk.gov.lv), ar kuru Ekonomikas un Kultūras ministrijām tika dots uzdevums - izvērtēt nepieciešamību nostiprināt normatīvā regulējuma līmenī prasības arhitektūras konkursiem un vēsturisko robežu iespējamai pārkārtošanai pilsētu vēsturiskajos centros, ņemot vērā likumu “Par kultūras pieminekļu aizsardzību.”

Uzdevuma izpildei Valsts kanceleja uzdeva Inovācijas laboratorijā organizēt domapmaiņu, iesaistot KM, Ekonomikas ministriju, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju, Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, Rīgas valstspilsētas pašvaldību, Latvijas Arhitektu savienību un Nekustamā īpašuma attīstītāju aliansi, kā arī nepieciešamības gadījumā pieaicinot citu institūciju pārstāvjus, lai objektīvi izvērtētu kultūras pieminekļu aizsardzības regulējuma mijiedarbību ar būvniecības nozari un identificētu potenciālos risinājumus, kas nevājina pieminekļu aizsardzību, un identificētu iespējamos nepieciešamos grozījumus normatīvajā regulējumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI