Veselības un Labklājības ministrijas atzina, ka līdzšinējie pasākumi nav bijuši efektīvi, taču vienlaikus nespēj rast līdzekļus jaunu pakalpojumu ieviešanai.
“Pie jautājuma par iespējamiem risinājumiem rīcībai ar apreibinošu vielu ietekmē esošajiem nepilngadīgajiem šajā gadā mēs komisijas sēdē atgriežamies jau ceturto reizi, bet joprojām esam nulles punktā. Darba grupas ir, taču risinājuma joprojām nav. Katrs cents, ko mēs neieguldām šodien, pārvērtīsies par iztērētiem tūkstošiem eiro seku novēršanā,” uzsvēra L.Rasima.
Sēdē tiesībsargs iepazīstināja ar sava ziņojuma būtiskākajām rekomendācijām Labklājības un Veselības ministrijām, taču uzsvēra, ka primāri nepieciešams pilnveidot normatīvos aktus un novērst pretrunas tajos.
Regulējumā joprojām nav skaidrojuma terminam “obligāta ārstēšana”, un šīs nepilnības būtiski apgrūtina atkarību ārstēšanu jauniešiem. Uz šo trūkumu norādīja arī Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra pārstāvji.
Komisijas deputāti, ņemot vērā tiesībsarga rekomendācijas, šodien vienojās sagatavot priekšlikumus trīs likumos – Ārstniecības, Bērnu tiesību aizsardzības un Pacientu tiesību –, kas novērstu šīs pretrunas.