Tikšanās laikā tika pārrunāts valstu skatījums un priekšlikumi savstarpējās sadarbības veicināšanai un atbalstam krīzes situācijās, kritisko medikamentu sarakstu iespējamu sinhronizāciju un ieguvumus no tā. Tāpat tika pārrunāti jautājumi par Baltijas savstarpējās medicīniskās palīdzības plāna izveidi un iespējamu Lietuvas un Igaunijas ieinteresētību sadarboties ar Latvijas vietējiem zāļu ražotājiem par kritisko medikamentu krājumu veidošanu un piegādēm krīzes situācijās.
Latvijā, veidojot kritisko medikamentu sarakstu, ņemta vērā Ukrainas pieredze ar nepieciešamākajiem medikamentiem kara apstākļos. Vienlaikus zāļu krājuma nodrošināšanai krīzes situācijā paredzēti vairāki līmeņi - individuālais, ārstniecības iestādes un valsts – savukārt galējas nepieciešamības gadījumā iesaistot starptautisko atbalstu.
Jau ziņots, ka šogad pakāpeniski tiek atjauninātas valsts materiālās rezerves un turpinās darbs pie nepieciešamā finansējuma saņemšanas 2025.gadam materiālo rezervju papildināšanai. Tāpat turpinās darbs, izvērtējot iespēju sniegt valsts atbalstu vietējiem ražotājiem, kuri valsts apdraudējuma gadījumā pauduši gatavību nodrošināt nepieciešamo medikamentu ražošanu, kā arī tiek strādāts pie medikamentu izplatīšanas plāna krīzes situācijā.
Tikšanās rezultātā darba grupas pārstāvji vienojās par turpmākajiem soļiem – uzsākto valstu rīcību - zāļu ražošanas, izplatīšanas un krājumu veidošanas sistēmu un iesaistīto pušu apzināšanu un kartēšanu visās trīs Baltijas valstīs, informācijas apmaiņu par iespējamiem kopsadarbības projektiem, likumdošanas grozījumu kopīga caurskatīšana u.c. Papildus tam, drīzumā tiek organizēta kopīga Baltijas valstu dažādu jomu ekspertu kopīga vizīte uz Ukrainu.