DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

ENCJ Ģenerālā asambleja nākamgad norisināsies Rīgā 

No 12. līdz 14. jūnijam Romā (Itālijā) notika Eiropas Tieslietu padomju asociācijas (ENCJ) Ģenerālā asambleja, kas veltīta tiesu pieejamības jautājumiem. Nākamgad ENCJ Ģenerālā asambleja norisināsies Rīgā (Latvijā) no 4. līdz 6. jūnijam.  

ENCJ Ģenerālajā asamblejā ENCJ dalībvalstu pārstāvji galvenokārt diskutēja par tiesu pieejamības jautājumu Eiropas Savienības tiesu praksē, tiesu pieejamību imigrantiem un neaizsargātākām sabiedrības grupām, kā arī mākslīgā intelekta un digitalizācijas ietekmi uz to. 

ENCJ Ģenerālajā asamblejā notika arī jaunā prezidenta un piecu valdes locekļu vēlēšanas. Par ENCJ prezidenti ievēlēta Francijas Tieslietu padomes locekle Madlēna Matjē (Madeleine Mathieu).  

Tika apstiprināts ENCJ darba plāns 2024.-2025. gadam un Romas deklarācija par tiesu pieejamību. Tāpat tika prezentēti ENCJ īstenotie un izstrādes procesā esošie projekti. Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigara Strupišs un Beļģijas Tieslietu padomes pārstāve prezentēja izstrādātās vadlīnijas tiesneša karjeras profesionālās pievilcības stiprināšanai. 

ENCJ dalībvalstu pārstāvji Ģenerālās asamblejas ietvaros tikās ar Itālijas prezidentu Serdžo Matarelli (Sergio Mattarella), kurš vienlaikus ir arī Itālijas Tieslietu padomes prezidents. Tikšanās laikā ar ENCJ dalībvalstu pārstāvjiem pārrunāti tiesiskuma un tiesu varas neatkarības jautājumi. 

ENCJ Ģenerālajā asamblejā tika pasniegta arī ENCJ pozitīvo pārmaiņu balva 2024. Balsojumā uzvarēja un balvu saņēma Spānija par projektu – vienkārši lasāma tiesas spriedumu sistēma, kas paredz tiesas nolēmumu teksta pārveidošanu viegli lasāmā formātā cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem. 

Latvijas delegāciju ENCJ Ģenerālajā asamblejā pārstāvēja Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs, Augstākās tiesas priekšsēdētāja padomniece Tieslietu padomes jautājumos Solvita Harbaceviča un Augstākās tiesas priekšsēdētāja palīdze Dārta Eglīte. 

Papildu informācija: 

ENCJ ir organizācija, kas apvieno Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tiesu varu pārstāvošas un no likumdevēja un izpildvaras neatkarīgas institūcijas. ENCJ izveides mērķis ir sekmēt ES dalībvalstu Tieslietu padomju sadarbību, savstarpējo pieredzes apmaiņu un kopējās informācijas analīzi. Latvijas Tieslietu padome ENCJ dalībniece ir kopš 2011. gada.  

ENCJ valdi veido Ģenerālās asamblejas ievēlēts priekšsēdētājs un 7 dalībvalstu pārstāvji. Līdz šim ENCJ prezidenta pienākumus pildīja Lietuvas Tieslietu padomes locekle, Augstākās tiesas tiesnese Dalia Vasariene (Dalia Vasarienė). Savukārt 2023. gada 7. jūnijā Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs kā Latvijas Tieslietu padomes pārstāvis ievēlēts ENCJ valdē. Aigaram Strupišam ENCJ valdes locekļa pienākumi jāpilda līdz 2025. gadā notiekošai ENCJ Ģenerālajai asamblejai.  

Plašāka informācija par ENCJ un Ģenerālo asambleju pieejama šeit. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI