DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Brīvdienās VUGD saņēma 137 izsaukumus 

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. jūnija plkst. 6.30 līdz 17. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 137 izsaukumus – 42 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divus uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 35 izsaukumi bija maldinājumi. 

Šonakt plkst. 03.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Inčukalna pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega balkons 5 m2 platībā un otrajā stāvā – 3 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no pirmā stāva evakuējās četri cilvēki, savukārt ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 15 cilvēkus. Dzēšanas darbos piedalījās arī Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Plkst. 05.17 ugunsgrēks likvidēts. 

Šonakt plkst. 01.48 saņemts izsaukums uz Muldavas ielu Dobelē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva kāpņu telpā dega pastkastītes 2 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 24 cilvēkus un suni. Trīs cilvēki evakuējās pirms VUGD ierašanās. Plkst. 02.50 darbs notikumā noslēdzās. 

Sestdien  agri no rīta ugunsdzēsēji glābēji Ķīšezerā Rīgā atrada un no ezera izcēla bojāgājušo. Saskaņā ar pieteicēja sniegto informāciju, cilvēks bija devies peldēt un nebija atgriezies krastā.  

Divos dienā VUGD saņēma informāciju, ka Grants ielā Rīgā cilvēks ir aizgājis peldēties karjerā un nav atgriezies. Ugunsdzēsēji glābēji bojāgājušo atrada un izcēla krastā.  

Piektdien plkst. 11.55 saņemts izsaukums uz Matīsa ielu Rīgā, kur divstāvu ražošanas ēkas otrajā stāvā dega gatavā produkcija 70 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 30 cilvēki un glābēji evakuēja vēl 13 cilvēkus. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 14.49. 

Piektdien no rīta Daugavgrīvas šosejā Rīgā no upes Daugava ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušo un nodeva viņu Valsts policijas darbiniekiem. 

VUGD aicina iedzīvotājus būt ļoti piesardzīgiem un atbildīgiem, atpūšoties pie ūdenstilpēm. Pārgalvība, peldēšanās alkohola reibumā un savu spēju pārvērtēšana var beigties ar traģēdiju.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI