DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Noslēgs darbu LU vadītajā projektā augstākās izglītības iestāžu inovāciju un uzņēmējdarbības veicināšanai 

FOTO: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments

Lai apspriestu sasniegto, Latvijas Universitāte (LU) un tās vadītā starptautiskās partnerības jeb konsorcija projekta HIVE jeb “Augstākās izglītības iestāžu inovācijas zināšanu ietilpīgā uzņēmējdarbībā” partneri 19. - 20. jūnijā tiksies Rīgā projekta noslēguma pasākumā. Tajā gaidāma diskusija, kurā partneri precizēs kopīgo nākotnes vīziju par projekta ilgtspēju un spriedīs par turpmākās sadarbības iniciatīvām un iespējām. 

HIVE jeb starptautiskā projekta “Augstākās izglītības iestāžu inovācijas zināšanu ietilpīgā uzņēmējdarbībā” mērķis ir paaugstināt projekta partneru inovācijas un uzņēmējdarbības kapacitāti, apzinot nacionāla un starptautiska līmeņa labo praksi un veicinot tīklošanos. Viens no projekta pamatuzdevumiem ir sekmēt komercializācijas inovācijas ekosistēmas uzlabošanu un ieviest institucionālas pārmaiņas augstākajā izglītībā, īstenojot kopīgi izstrādātu Inovācijas vīzijas rīcības plānu laika posmā līdz 2030. gadam. 

Projekta noslēguma pasākumu ar uzrunu atklās LU rektors profesors Gundars Bērziņš un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis. 

Pārskatu par konsorcija kopdarbā panākto sniegs LU projekta vadītāja Airita Brenča, ar LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centra panākumiem iepazīstinās LU vadošā eksperte Iveta Ozoliņa un ieskatu pētniecības darba kopainā Latvijā demonstrēs Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta RIS3 vienības vadītājs Edvards Francis Kuks. Par rīkiem inovāciju veicināšanai uzņēmējdarbībā informēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Inovāciju pārvaldības nodaļas vadītāja Sofija Grīnvalde. 

Konsorcija pārstāvjiem Latvijas inovāciju ekosistēmu apvienošanas iespējas skaidros Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) Latvijas kopienas administrators Antons Adamovičs, par Latvijas sniegumu, nozīmīgākajiem statistikas datiem un uzsaukumiem ziņos Latvijas Zinātnes padomes “Apvārsnis Eiropa” Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte Marija Plotniece, savukārt par EIT padziļināto tehnoloģiju iniciatīvām un to sniegtajām iespējām augstākās izglītības iestādēm informēs EIT padziļināto tehnoloģiju personāla piesaistes vadītāja Natālija Čerņecka. 

Dalībnieku skaitu kuplinās konsorcija atbalstītie jaunuzņēmumi “Phosphorus Recovery”, “Fungo” un “Skinfuture”. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI