DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Apstiprina Valda Dombrovska kandidatūru uz eirokomisāra amatu

Ministru kabinets otrdien, 11. jūnijā, atbalstīja Ministru prezidentes lēmumu par Valda Dombrovska kandidatūras izvirzīšanu uz Eiropas Komisijas locekļa amatu. V. Dombrovskis pašlaik ir Eiropas Komisijas prezidentes izpildvietnieks, kurš atbild par Eiropas Savienības ekonomiku, un starptautiskās tirdzniecības komisārs.

Ministru prezidente Evika Siliņa uzsver, ka Latvijas vadības pienākums ir eirokomisāra amatam virzīt Latvijas pārstāvi, kurš ir zinošs, ar vērā ņemamu pieredzi, kā arī iespējām iegūt iespējami lielāku ietekmi Eiropas Komisijā. Ļoti svarīgs faktors ir arī atbalsts sabiedrībā. Tikko notikušajās vēlēšanās Valdis Dombrovskis ieguva lielāko vēlētāju atbalstu, kas dod papildu demokrātisko leģitimitāti.

“Latvijas pārstāvis Eiropas Komisijā ieņem visaugstāko pozīciju, salīdzinot ar mūsu kaimiņvalstīm. Vēlreiz izvirzot eirokomisāra amatam Valdi Dombrovski, Latvija šo ietekmi reģionā un Eiropas Savienībā kopumā nostiprinātu. Piesakot savu kandidātu jau laikus, iegūsim arī labākas iespējas sarunās par nākamo Eiropas Komisijas sastāvu un atbildību sadalījumu,” tā uzsver E. Siliņa.

Abos termiņos V. Dombrovska atbildībā ir bijusi Eiropas Savienības finanšu palīdzības sniegšana Ukrainai. Tāpat viņš ir atbildīgs par ES Atjaunošanas un noturības mehānismu (ANM), kura ietvaros nodrošinātas būtiskas investīcijas Latvijas tautsaimniecībai. V. Dombrovskis ir jau divas reizes izvērtēts Eiropas Parlamenta noklausīšanās procesā, kas dod pilnu pārliecību arī par turpmāko atbalstu viņa kandidatūrai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI