DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Suitu un lībiešu kultūrtelpu, kā arī Latgales nemateriālā kultūras mantojuma stiprināšanas pasākumu finansējuma konkursu rezultāti

FOTO: LNKC arhīvs

Noslēgušies Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotie konkursi “Suitu kultūrtelpas stiprināšanas un popularizēšanas pasākumu nodrošināšana 2024.gadā”, “Lībiešu (līvu) kultūrtelpas stiprināšanas un popularizēšanas pasākumu nodrošināšana 2024.gadā” un ““Latgales nemateriālā kultūras mantojuma stiprināšanas un popularizēšanas pasākumu nodrošināšana 2024.gadā”.

Konkursos tika aicinātas piedalīties biedrību un nodibinājumu reģistrā ierakstītas biedrības vai nodibinājumi, kuru darbības ilgums ir vismaz trīs gadi un kuras darbības mērķi ir saistīti attiecīgi ar suitu vai lībiešu (līvu) kultūras, vai Latgales nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu. Trijos konkursos kopumā iesniegti desmit pieteikumi, no kuriem atbalstu guvuši astoņi.

Konkursā “Suitu kultūrtelpas stiprināšanas un popularizēšanas pasākumu nodrošināšana 2024. gadā” piedalījās un finansējumu kopā 21 500.00 EUR apjomā saņems divi projekti:

  •  “Suitu kultūrtelpas stiprināšana un attīstība”, iesniedzējs: biedrība “Etniskās kultūras centrs “Suiti”” – 17000.00 EUR;
  • “Biedrības “Suitu kultūras mantojums” aktivitātes suitu kultūras mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai 2024.gadā”, iesniedzējs: biedrība “Suitu kultūras mantojums” – 4500.00 EUR.

Konkursam “Lībiešu (līvu) kultūrtelpas stiprināšanas un popularizēšanas pasākumu nodrošināšana 2024. gadā” tika pieteikti septiņi projekti, no kuriem finansējumu kopā 21 500.00 EUR apjomā saņems pieci projekti:

  • “Lībiešu kultūras dienas Ventspilī 2024”, iesniedzējs: Ventspils lībiešu apvienība “Rānda” – 10371.00 EUR;
  • “Veltījums lībiešu valodai, dziesmām, karogam”, iesniedzējs: LĪVOD ĪT, Līvu (lībiešu) savienība – 3405.00 EUR;
  • “Lībiešu kultūrtelpas portāla “Livones” aktivitātes”, iesniedzējs: biedrība “Līvo kultūr sidām” – 5000.00 EUR;
  • “Dzejoļu krājuma “Ceļš” izdošana”, iesniedzējs: Sieviešu klubs “Pērļupe” – 1724.00 EUR;
  • “Gaujas lībiešu arheoloģiskais mantojums”, iesniedzējs: Turaidas muzejrezervāta atbalsta biedrība – 1000.00 EUR.

Konkursā “Latgales nemateriālā kultūras mantojuma stiprināšanas un popularizēšanas pasākumu nodrošināšana 2024. gadā” piedalījās un finansējumu saņēma viens projekts:

  • “Latgales kopienas iesaiste Nemateriālā kultūras mantojuma vērtības stiprināšanā, folkloras mūziķu simpozijs un Nemateriālās kultūras mantojuma svētki”, iesniedzējs: biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa” – 10 000.00 EUR.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI