DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Ojāra Vācieša muzejā aplūkojama Brigitas Strodas darināto kroņu kolekcija

FOTO: Matīss Markovskis

No 20. jūnija līdz 28. augustam Ojāra Vācieša muzejs (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) aicina uz Brigitas Strodas kroņu izstādi “Apli pielūdzot”. Tajā eksponēti mākslinieces darinātie kroņi, kurus viņa veido no visdažādākajiem materiāliem un sīkpriekšmetiem.

Ojāra Vācieša muzeja Robinsona zālē gandrīz visu vasaru būs aplūkojama Brigitas Strodas radīto kroņu kolekcija, turklāt arī katru kroni papildina stāsts. Viens no jaunākajiem izstādes papildinājumiem būs intriģējošais “Sēlijas kroņa noslēpums”.

Brigitas Strodas kroņi top neierasti, jo to radīšanā izmantoti rokās nejauši nonākuši sīkpriekšmeti, lietas, materiāli, kas ar mākslinieces radošo izdomu pārdzimst jaunā tēlā un tiek ievīti mākslas darbā. Ik kronim ir savs stāsts, piemēram, “Purēnu pūra kronis” darināts no Austrālijas latvieša rotkaļa veidoto sudraba rotu atgriezumiem. Dzimusi Austrālijā, studējusi scenogrāfiju un strādājusi kultūras menedžmentā, Brigita pirmajos Latvijas neatkarības gados pārcēlās uz dzīvi Latvijā.

“Nosaukums izstādei ņemts no Ojāra Vācieša dzejas un simboliski norāda arī saules gada cikla gadskārtu “apļiem” – kroņiem un vainagiem. Arī izstādes laiks nav izvēlēts nejauši – dabā šobrīd ir saulgriežu laiks, bet pēc Jāņiem un Pēteriem vasara cilvēkam dāvina pļavu ziedu, jūras putu, bišu medus un mēness rakstu kroņus. Par viņu esību mums stāsta latviešu tautasdziesmas,” stāsta izstādes kuratore Dace Micāne-Zālīte. “Ar radošumu un netradicionālu interpretāciju māksliniecei Brigitai Strodai ir izdevies laikmetīgo savienot ar senatnīgo, tā pārradot vienu no arhaiskajiem atribūtiem – kroni.”

4. jūlijā plkst. 16.00 Ojāra Vācieša muzejs aicina uz radošo darbnīcu, kur būs iespēja kopā ar mākslinieci darināt kroņus, pārbaudīt savas spējas un radošo drosmi. Dalības maksa: 10 eiro. Darbnīcai jāpiesakās, rakstot uz e-pastu dace.zalite@memorialiemuzeji.lv

Izstāde aplūkojama no 20. jūnija līdz 28. augustam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI