DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Atkārtoti uzdod Satiksmes ministrijai iesniegt “Rail Baltica” projekta pārvaldības un uzraudzības mehānisma tiesisko regulējumu

Ņemot vērā, ka jau iestājies Ministru kabineta 2023. gada 19. decembra sēdē Satiksmes ministrijai dotā uzdevuma izpildes termiņš, Ministru prezidente Evika Siliņa 23. maijā rezolūcijā atkārtoti uzdevusi Satiksmes ministrijai iesniegt Ministru kabinetā “Rail Baltica” projekta pārvaldības un uzraudzības mehānisma tiesiskā regulējuma piedāvājumu.

Satiksmes ministrijai uzdots nekavējoties iesniegt Ministru kabinetā “Rail Baltica” projekta pārvaldības un uzraudzības mehānisma tiesisko regulējumu, tajā skaitā nosakot infrastruktūras un “Rail Baltica” projekta grāmatvedības pārvaldības mehānismu. Šis uzdevums iepriekš Satiksmes ministrijai bija jāpaveic līdz 30. martam. Izstrādājot pārvaldības un uzraudzības modeli, uzdots arī ņemt vērā kopuzņēmuma un nacionālā ieviesēja līdz šim uzrādīto spēju īstenot deleģētos uzdevumus, lai sasniegtu projekta indikatīvos termiņus un mērķus.

Tāpat Satiksmes ministrijai atkārtoti uzdots sadarbībā ar Tieslietu ministriju piedāvāt vienotu tiesisko regulējumu nekustamā īpašuma atsavināšanas kārtības uzlabošanai, šādā veidā nodrošinot Ministru prezidentes 2023. gada 4. oktobra rezolūcijā dotā uzdevuma izpildi.

Ministru prezidentes rezolūcijā uzsvērts, ka informatīvā ziņojuma “Par “Rail Baltica” projekta tvērumu un īstenošanas plāniem, nodrošinot projekta funkcionalitāti un starpvalstu dzelzceļa līniju savienojumu” tālāka virzība iespējama tikai pēc attiecīgā “Rail Baltica” projekta pārvaldības un uzraudzības tiesiskā regulējuma apstiprināšanas. Tas sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem ļautu saprast un skaidrot gan projekta tiesisko, gan infrastruktūras pārvaldīšanas rāmi, pirms tiek pieņemti nākamie lēmumi par kopējo projekta tvērumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI