DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Jelgavā atklāts Baltijā vienīgais Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centrs

Publicitātes attēls

Šodien, 24. maijā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) atklāja Baltijā pirmo Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centru, kas nākotnē nodrošinās straujāku zinātnes atziņu un inovāciju ienākšanu zivsaimniecības nozarē. 

Zivju apstrādes biotehnoloģiju studiju un pētniecības centrs paredzēts studiju un pētniecības procesiem, nodrošinot novatorisku infrastruktūru un pieeju maza mēroga pilotiekārtām.

Nozares uzņēmumiem centrs nodrošinās iespēju izstrādāt inovatīvus produktus, aprīkojumu un procesus. Tāpat centrā būs iespējams veikt apmācību un zinātniski pētniecisko darbu dažādos pētniecības virzienos, sadarbojoties un realizējot dažādus pētniecības projektus inovatīvu produktu izstrādē.

Savus pētījumu virzienus LBTU piedāvās ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, sadarbojoties ar citām zinātniskajām institūcijām un nozares pārstāvjiem.

“Centrs veicinās vērtības pievienošanu gan ierobežotajiem jūrā iegūstamajiem zivju resursiem, gan attīstot akvakultūru, dažādojot un piemērojot ražotos produktus pieaugošajām patērētāju gaumēm un prasībām. Tas būs īpaši nozīmīgs mazajiem un vidējiem zivsaimniecības uzņēmumiem, kuriem centrā būs pieejama inovāciju izstrādei nepieciešamā infrastruktūra, turklāt kopā ar zinātnisko padomu,” norāda Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Projekts īstenots ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda atbalstu Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014-2020 pasākuma “Inovācija” ietvaros. Centrā investēti 2,876 miljoni euro ar 100% atbalsta intensitāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI