DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Izdota grāmata par Baltijas valstu apsardzes uzņēmumu eksportspēju

Publicitātes attēls

Biznesa augstskolas Turība izdevniecībā nākusi klajā grāmata “Eksportspēju: Latvijas apsardzes komersants Baltijas valstīs”, kuras autors ir Biznesa augstskolas Turība Organizācijas drošības programmas direktors un Juridiskās fakultātes docents Ph.D. Vilnis Veinbergs.

Monogrāfijas autors izstrādājis vadlīnijas, kas iezīmē eksportspējas celšanas iespējas, sadarbojoties drošības nozarei un apsardzes komersantiem ar valsts pārvaldi un citām sabiedriskajām organizācijām.

“Sabiedrībai ir nepieciešams gūt un uzturēt pastāvīgu drošības sajūtu drošā un ilgtspējīgā valstī, spēju pelnīt un uzturēt savu un tuvinieku labklājību savā mītnes valstī – Latvijā. Izstrādātās vadlīnijas ir virziens, uz kuru apsardzes nozarei vajadzētu tiekties. Tās parāda gan virzienu, kā sasniegt augstus rādītājus eksportspējā, gan konkrētus uzdevumus un precīzu attālumu līdz ideālai eksportspējai, lielākas peļņas gūšanai un būtiskas pirktspējas rādītāju paaugstināšanai,” pauž V.Veinbergs.

Monogrāfijas izveides procesā tika pētīti gan Baltijas valstu apsardzes komersantu daudzdimensiju rādītāji, gan izcelti aktuālākie aspekti. 

“Grāmata rosina uz pastāvīgu izglītības pilnveidošanu un drosmes izpausmi. Lai vēl vairāk attīstītu apsardzes nozari Latvijā, ir nepieciešams ieguldīt būtisku darbu gan sabiedrisko organizāciju aktivitātēs, gan valsts pārvaldes attieksmes maiņā pret tiem, kas ir tiešie naudas vairotāji Latvijā,” akcentē autors. “Jāatzīst, ka Latvijā izglītība apsardzes jomā no Baltijas valstīm ir visspēcīgākā, un tas ir Latvijas “bonuss”.

Monogrāfija “Eksportspēja: Latvijas apsardzes komersants Baltijas valstīs” balstās uz autora izstrādāto un aizstāvēto promocijas darbu “Latvijas apsardzes komersanta eksportspējīgs pakalpojums Baltijas valstīs”. Grāmata pieejama Biznesa augstskolas Turība bibliotēkā grāmatnīcu tīklos un interneta grāmatnīcās.

Biznesa augstskola Turība piedāvā koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa organizācijas drošības studiju programmas, kuras pabeidzot absolvents var vadīt dažādus drošības uzņēmumus, veidot uzņēmuma drošības stratēģijas un pasākumus, kā arī būt plaša mēroga speciālists drošības jautājumos.

Programmas “Organizācijas drošība” studentiem ir pieejama Drošības laboratorija, kas aprīkota ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēkas vadības sistēmām, tāpat arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem, turklāt nākotnē to plānots paplašināt ar dažādiem kiberdrošības eksperimentu moduļiem un citiem organizācijas drošības risinājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI