DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par Brasā izdarītu slepkavību pastiprinošos apstākļos

Šā gada janvārī Rīgā, Brasas apkaimē, tika nogalināta un aplaupīta sieviete. Valsts policija drīz vien noskaidroja un nākamajā dienā pēc nozieguma aizturēja aizdomās turēto vīrieti. Noskaidrojās, ka iespējamais ļaundaris ar bojāgājušo bija iepazinies interneta vidē, un tā bija viņu pirmā tikšanās. Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šā gada 17. maijā Valsts policija kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu.

Šā gada 20. janvārī Valsts policijā tika saņemta informācija par 1972. gadā dzimušas sievietes bezvēsts pazušanu. Likumsargi nekavējoties uzsāka meklēšanas pasākumus un nonāca pa pēdām vīrietim, ar kuru pazudusī bija tikusies pazušanas dienā. Policisti noskaidroja šī 1982. gadā dzimušā vīrieša atrašanās vietu un ieguva informāciju par to, ka, iespējams, viņš varētu būt izdarījis pret pazudušo sievieti noziegumu. Nākamajā dienā, 21. janvārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas likumsargi sadarbībā ar kolēģiem no 1. biroja 2. nodaļas viņu aizturēja.

Izmeklēšanas laikā iegūta informācija, ka 2024. gada 20. janvārī pazudusī sieviete bija sarunājusi tikties ar aizdomās turēto vīrieti. Iepriekš viņi bija iepazinušies interneta vidē. Satiekoties nomaļā vietā, netālu no Brasas dzelzceļa stacijas, vīrietis minēto sievieti sadūris ar nazi, pēc kā nolaupījis viņas somu ar personīgajām mantām. Diemžēl sieviete gājusi bojā. Pēc laika policijas darbinieki atrada arī mirušās sievietes ķermeni.

Jāpiemin, ka aizdomās turētais jau iepriekš ir sodīts par laupīšanām un izvarošanām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 6. punkta – par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizdomās turētajam tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Šā gada 17. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas likumsargi nosūtīja kriminālprocesu Rīgas Ziemeļu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 1982. gadā dzimušo vīrieti.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI