DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs apmeklē Siguldas slimnīcu un Radioķirurģijas centru 

Turpinot klātienē iepazīsties ar ārstniecības iestāžu darbību un darba vizītes reģionos, Veselības ministrs Hosams Abu Meri ceturtdien, 16. aprīlī, apmeklēja SIA “Siguldas slimnīca”. 

SIA “Siguldas slimnīca” ir specializētā ārstniecības iestāde, kuras attīstības virzieni ir plānveida ķirurģiskā, ortopēdiskā un ginekoloģiskā operatīvā ārstēšana ar akcentu uz mazinvazīvām metodēm, dzemdību palīdzība, kā arī ambulatorā un stacionārā rehabilitācija. Slimnīca īpaši pievērsusies veselības aprūpes pakalpojumu eksportam, specializējoties bariatriskajā ķirurģijā. Slimnīca ir Latvijas Medicīnas Eksporta Asociācijā un ir Latvijas Veselības Tūrisma Klastera biedrs. Tāpat slimnīcā izvietots Radioķirurģijas centrs “Sigulda”, kas izmanto robotizēto stereotaktiskās radioķirurģijas tehnoloģiju CyberKnife. 

Veselības ministrs H. Abu Meri tikās ar SIA “Siguldas slimnīca” valdes locekli Valdi Siļķi, slimnīcas speciālistiem un Siguldas pašvaldības pārstāvjiem, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētāji. Veselības ministrs informēja par nozares aktualitātēm un plānu slimnīcu stiprināšanai, kas valdībā tika pieņemts šā gada 30. aprīlī - slimnīcu tīkla darbības pārplānošanu uz pacientu vērstas aprūpes principu ieviešanu un iedzīvotāju  vajadzību nodrošināšanu ar pieejamākiem veselības aprūpes pakalpojumiem, jaunu medicīnas tehnoloģiju un ārstēšanas metožu ienākšana tirgū. 

ES fondu 2014. - 2020. gada plānošanas periodā Siguldas slimnīca ir īstenojusi ERAF projektu “Siguldas slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūras atjaunošana”, lai attīstītu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Siguldas un blakus novadu iedzīvotājiem, uzlabojot veselības aprūpes infrastruktūru Siguldas slimnīcā. Tika atjaunota Aprūpes nodaļa, iegādātas iekārtas un aprīkojums. ES fondu 2020. - 2027. gada plānošanas periodā SIA “Siguldas slimnīca” plāno piesaistīt 316,4 tūkstošus eiro un iegādāties papildu medicīnas iekārtas un aprīkojumu. Savukārt par Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējumu savukārt plānots stiprināt sekundāro ambulatoros pakalpojumu nodrošināšanu.  

Veselības ministrs Hosams Abu Meri regulāri dodas reģionālajās vizītēs, lai iepazītos ar veselības aprūpes pakalpojumu nodrošinājumu un tiktos ar veselības aprūpes nozares profesionāļiem, informētu par prioritātēm un pārrunātu aktualitātes veselības jomā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI