DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

VARAM: sāktas diskusijas par rīcības plāna pilnveidošanu Latvijas austrumu pierobežas attīstībai 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas vadībā notika pirmā austrumu pierobežas sociālekonomiskās attīstības un drošības stiprināšanas tematiskās komitejas sanāksme, kurā ar nozaru ministriem un citām iesaistītajām pusēm ir sāktas diskusijas par rīcības plāna pilnveidošanu Latvijas austrumu pierobežas attīstībai.

Komiteja izveidota1, lai nodrošinātu Latvijas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam definētās nacionālo interešu telpas – austrumu pierobežas – izaicinājumu risināšanu, jo īpaši attiecībā uz drošības situāciju Eiropas Savienības austrumu pierobežā pēc Krievijas iesāktā pilna apmēra agresijas kara pret Ukrainu. Tāpat komitejas darbības ietvaros tiks veicināta reģionālās attīstības un nozaru koordinēta plānošana, kā arī pilnveidots Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais Rīcības plāna Latvijas austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei un drošības stiprināšanai 2025.–2027. gadam projekts.  

Ministre Inga Bērziņa klātesošajiem prezentēja līdz šim paveikto un plānoto Rīcības plāna Latvijas Austrumu pierobežas ekonomiskajai izaugsmei un drošības stiprināšanai 2025.-2027. gadam projekta pilnveidošanai, informējot par reģionālās attīstības tendencēm, Austrumu pierobežas teritoriju izaicinājumiem un ģeopolitiskās situācijas ietekmi uz pierobežas reģioniem. Ministre piedāvāja plāna ietvaru, kurā iekļauti pasākumi ekonomikas, drošības un cilvēkresursu rīcības virzienos. 

Komitejas sēdē vienojās, ka nozaru ministrijas iesūtīs VARAM priekšlikumus plāna paplašināšanai ar to kompetencē esošajiem nozaru politikas risinājumiem, ko skatīs nākamajā komitejas sēdē 4. jūnijā.  

Komitejas pirmajā sēdē tikās nozaru – Finanšu, Satiksmes, Izglītības un zinātnes, Iekšlietu, Zemkopības, Klimata un enerģētikas, Aizsardzības, Kultūras, Veselības un Ekonomikas ministriju – vadība un eksperti, kā arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas, Latgales plānošanas reģiona un Latgales Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji. 

1 Saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 7. septembra noteikumu Nr. 606 "Ministru kabineta kārtības rullis" 202.1 punktu 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI