DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Eiropai jāizmanto viss savs spēks, lai nosargātu demokrātiju un mieru

Mēs dzīvojam laikā, kad demokrātiskās vērtības tiek apdraudētas. Ir nepieciešama politiskā apņēmība par tām cīnīties. Kamēr mēs Eiropā neizmantojam savu politisko un ekonomisko potenciālu, lai rūpētos par savu drošību, mēs pieļaujam ievainojamību, ko labprāt izmanto mūsu sistēmiskie sāncenši un agresorvalsts. To sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, uzrunājot parlamentu spīkerus Spānijā notiekošajā Eiropas Savienības (ES) parlamentu priekšsēdētāju konferencē.

Šodien Krievijas terora drausmīgā daba un impēriskās ambīcijas atklājas pavisam skaidri ikvienam un daudzi no ES valstu smagi pieņemtajiem lēmumiem tagad liekas absolūti pašsaprotami. Taču mūs joprojām vajā mūsu pašu neizdarības sekas, kas liedz mums sniegt Ukrainai vēl straujāku atbalstu un paātrināt tās uzvaru, ES valstu kolēģiem akcentēja D.Mieriņa.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra: mums mērķtiecīgi jāstiprina Eiropas ekonomiskā noturība, jāpielāgo militārā industrija kara laikam un tam acīmredzami sekojošai ilgstošai konfrontācijai ar tiem, kas vēlas graut likumos balstīto starptautisko kārtību. Tikpat mērķtiecīgi jāturpina paplašināt vienotas, brīvas un drošas Eiropas telpu, kas iekļauj gan Ukrainu, gan Moldovu un Gruziju.

“Latvijas un mūsu reģiona balss arī turpmāk skanēs skaļi, aicinot darīt visu nepieciešamo Ukrainas uzvaras tuvināšanai,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja, norādot, ka nupat esam lēmuši par ilgtermiņa militārā atbalsta nodrošināšanu Ukrainai vismaz 0,25 procentu apmērā no mūsu iekšzemes kopprodukta katru gadu. “Ceram ar savu rīcību iedrošināt arī citus. Mūsu varā ir neļaut Krievijai līdz tās pilnīgai sagrāvei gūt pat mazas taktiskas uzvaras.”

ES parlamentu priekšsēdētāju konference ir ikgadējs spīkeru forums viedokļu, informācijas un pieredzes apmaiņai. Tajā piedalās ES dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāji, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja, kā arī ES kandidātvalstu parlamentu priekšsēdētāji. Šoreiz ES parlamentu priekšsēdētāju konference notiek no 21. līdz 23.aprīlim Spānijas pilsētā Palmā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI