DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības nozare aicina uzņēmējus piedalīties tirgus izpētē Latvijas austrumu robežas stiprināšanai 

Aizsardzības nozare uzrunā visus ieinteresētos piegādātājus - komersantus un aicina piedalīties tirgus izpētes procesā par Latvijas austrumu robežas militārajai stiprināšanai nepieciešamo materiāltehnisko līdzekļu nodrošināšanu, lai pieteiktu savu dalību turpmākajās sarunās par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu. 

Komersanti ir aicināti iesniegt savus piedāvājumus par šādu materiāltehnisko līdzekļu piegādes iespējām: hesco grozi; 20 pēdu materiāltehnisko līdzekļu konteineri; prettanku eži; dzeloņstieples un nožogojuma mieti; betona bloki, “pūķa zobi” un dzelzsbetona ceļu bloki, līdz svētdienas, 14. aprīļa, pulksten 15.00. 

Vairāk informācijas par Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības štāba izsludinātajām materiāltehnisko līdzekļu tirgus izpētēm atrodama Aizsardzības ministrijas mājaslapas sadaļā “Robežas stiprināšana” – https://www.mod.gov.lv/lv/robezas-stiprinasana 

Jau ziņots, ka šī gada martā Ministru kabinets apstiprināja austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānu, paredzot, ka tuvāko piecu gadu laikā robežas stiprināšanas pasākumiem tiks atvēlēti 303 miljoni eiro. 

Austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plāns ir daļa no Baltijas Aizsardzības līnijas izveides, kas gar visu Krievijas un Baltkrievijas robežu ietvers Nacionālo bruņoto spēku vienību atbalsta punktu izveidi – aizsardzības pozīcijas karavīriem un nocietinātas aizsardzības pozīcijas, dažādus šķēršļus, prettanku grāvjus, munīcijas un mīnu noliktavas. 

Lai nepieļautu iespējamo pretinieka pārvietošanos, robežas nostiprināšana Latvijā sākta ar pretmobilitātes objektu izvietošanu, kā arī atsevišķu ceļu pārrakšanu, veidojot prettanku grāvjus. Plānots, ka laika gaitā par prettanku grāvjiem tiks pārveidoti arī pierobežā esošie meliorācijas novadgrāvji. 

Baltijas aizsardzības līnija būtiski stiprinās Baltijas valstu spējas militāri aizsargāt savas robežas un aizkavēs Krievijas iespējas veikt ātras militāras operācijas. Līnijas izbūve saskan ar NATO aizsardzības plāniem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI