DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Garāžās Salaspilī uziet gandrīz pusmiljonu nelegālo cigarešu

Pagājušajā mēnesī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvalde aizdomās par nelegālo cigarešu tirdzniecību lielā apmērā aizturēja kādu 40 gadu vecu Pļavnieku iedzīvotāju. Veicot kratīšanu viņa lietošanā esošajā automašīnā un garāžās Salaspilī, kopumā tika konstatēts un atsavināts 467 200 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām, ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē bija uzsākta izmeklēšana saistībā ar to, ka Pļavnieku iedzīvotājs nodarbojas ar nelikumīgo tabakas izstrādājumu realizēšanu.

Šā gada 27. februārī policisti minēto vīrieti aizturēja un veica kratīšanas viņa dzīvesvietā Pļavniekos, automašīnā, kā arī garāžās Salaspilī.

Likumsargi konstatēja, ka vīrieša auto un garāžās atrodas kastes ar cigaretēm bez Latvijas Republikas akcīzes markām un ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām – kopumā 467 200 gabalu nelegālo cigarešu, kas tika atsavinātas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Aizdomās turētais vīrietis iepriekš nav sodīts. Viņam piemēroti drošības līdzekļi aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums mainīt dzīvesvietu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aicinām atsaukties iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām un personām, kuras tās tirgo! Informēt Valsts policiju iespējams, nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi; elektroniski apstiprinātu ar eParakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv, vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Tāpat nelegālo cigarešu, narkotisko un psihotropo vielu tirgošanas vietas iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē: https://web.ic.iem.gov.lv/gis2/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI