DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Latvija pievienojusies Čehijas iniciatīvai par artilērijas šāviņu iegādi Ukrainas vajadzībām 

Otrdien, 19. martā, Latvijas un Čehijas Aizsardzības ministrijas Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā parakstīja Saprašanās memorandu par sadarbību militāri tehniskās palīdzības jomā Ukrainai, kas paredz lielkalibra munīcijas iegādes Ukrainas vajadzībām.  

“Šī iniciatīva ir būtiska, lai Ukrainas sabiedrotajiem nodrošinātu nepieciešamās kaujas spējas,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds.  

Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme apvieno vairāk nekā 50 valstis visā pasaulē, un tā tika izveidota ar mērķi kolektīvi atbalstīt Ukrainu, lai sniegtu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem pēc Krievijas pilna mēroga karadarbības uzsākšanas. 

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Latvija ir bijusi viena no lielākajām Ukrainas atbalstītājām, sniedzot militāro atbalstu 370 miljonu eiro apmērā. Kopējais atbalsts Ukrainai lēšams vairāk nekā 650 miljonu eiro apmērā. 

Latvijas aizsardzības sektora sniegtais militārais atbalsts ietver bezpilota lidaparātus, helikopterus, haubices, strēlnieku ieročus un individuālo ekipējumu, munīciju, prettanku ieročus, pretgaisa aizsardzības sistēmas, radarus, informācijas tehnoloģiju iekārtas, sauszemes transportlīdzekļus un degvielu.  

Papildus tam 2024. gada sākumā panākts nozīmīgs progress dronu koalīcijā – februārī šai Latvijas iniciatīvai pievienojās Ukraina, Apvienotā Karaliste, Dānija, Igaunija, Lietuva, Nīderlande, Vācija un Zviedrija, kā arī 7. martā – Kanāda.  Dronu koalīcijas ambīcija ir nodrošināt 1 miljonu dronu Ukrainas vajadzībām. Šobrīd norisinās sarunas ar industrijas pārstāvjiem.  

Tāpat Latvija 2023. gada laikā apmācījusi vairāk nekā 4000 Ukrainas bruņoto spēku karavīrus – 10% no kopējā Eiropas Savienībā apmācīto karavīru skaita. 2024. gadā plānots apmācīt tikpat daudz. 

Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai pret Krievijas īstenoto agresiju līdz Ukrainas uzvarai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI