DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

E. Siliņa: Latvija un ASV stiprinās militārās un ekonomiskās drošības partnerību

Latvija un Amerikas Savienotās Valstis (ASV) turpinās ciešo sadarbību militārās drošības jomā, un nākamais uzdevums ir attīstīt abu valstu ekonomiskās drošības partnerību. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa, kura trešdien, 13. martā, un ceturtdien, 14. martā, darba vizītē Vašingtonā tikās ar ASV amatpersonām, uzņēmējiem, vadošo domnīcu un Latvijas diasporas pārstāvjiem.

Tikšanos laikā E. Siliņa izteica pateicību par ASV militāro klātbūtni Latvijā, ko ir apņemšanās stiprināt, vienlaikus paplašinot un padziļinot abu valstu ekonomiskās attiecības. Pārrunāta ASV investīciju piesaiste tādās jomās kā enerģētika, finanses un militārā industrija un arī sadarbība attiecībā uz jaunajām tehnoloģijām un tirdzniecību.

E. Siliņa uzsvēra, ka Latvija pašlaik ļoti izlēmīgi stiprina savu drošību, aizsardzības ieguldījumiem sasniedzot gandrīz 3% no IKP. Tāpat pārrunāti jautājumi par abu valstu sadarbību NATO un jūlijā gaidāmo NATO Vašingtonas samitu, Latvijas un ASV ieguldījums Ukrainas atbalstā un citas tēmas. Sarunu laikā E. Siliņa aicināja pieņemt lēmumu par turpmāko atbalstu Ukrainai, lai Ukraina varētu uzvarēt karā pret agresoru Krieviju.

“Jāturpina ASV līderība transatlantiskās drošības un starptautiskās kārtības stiprināšanā. Esam pateicīgi par ASV ieguldījumu Latvijas drošībā un aizsardzībā. Nākamais uzdevums ir stiprināt partnerību ekonomiskās drošības jomā. Aicinu ASV investēt Latvijas ekonomikā – īpaši tādās jomās kā zaļā enerģija, atjaunojamie energoresursi un ūdeņraža izmantošana, digitālie risinājumi, aizsardzības industrija un finanšu sektors. Latvijā ir labvēlīga investīciju vide un labas biznesa iespējas. ASV kompānijām Latvijā būtu ne tikai peļņas iespējas, bet arī pretimnākoša attieksme no valdības puses. Vēl redzamāka ASV klātbūtne Latvijā iedrošinātu ne tikai Latvijas sabiedrību, bet arī citu valstu investorus,” uzsver Ministru prezidente.

Vizītes laikā arī parakstīts Latvijas un ASV saprašanās memorands par ciešāku sadarbību cīņā pret informācijas manipulāciju.

Ministru prezidente tikās ar ASV Nacionālās ekonomikas padomes direktori Laelu Breinardu (Lael Brainard), ASV Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Bendžaminu Kardinu (Benjamin Cardin), Senāta Apropriāciju komitejas priekšsēdētāju Petiju Mureju (Patty Murray), ASV Pārstāvju Palātas Baltijas atbalsta grupas kongresmeņiem un grupas vadītāju Donu Bēkonu (Don Bacon), ASV Valsts sekretāra vietnieku Kurtu Kempbelu (Kurt Campbell), ASV Tirdzniecības kameras pārstāvjiem, kā arī domnīcu “German Marshall Fund”, “Atlantic Council” un GLOBSEC pārstāvjiem.

Tāpat vizītes laikā notika Ministru prezidentes tikšanās ar Latvijas diasporu ASV. E.Siliņa arī izteica pateicību Latvijas vēstniecības ASV darbiniekiem un vēstniekam Mārim Selgam par profesionālo darbu Latvijas interešu pārstāvēšanā.

Kā ziņots, pirmdien, 11. martā, un otrdien, 12. martā, E. Siliņa Ņujorkā piedalījās Sieviešu statusa komitejas 68. sesijā un tikās ar ANO ģenerāldirektoru Antoniu Guterrešu (António Guterres) un “UN Women” izpilddirektori Simu Bahosu (Sima Bahous).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI