DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ugunsgrēkā Rīgā gāja bojā cilvēks 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. februāra plkst. 6.30 līdz 1. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi. 

Plkst. 22.11 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Lubānu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega priekšnams un koridors 30 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 23.59.  

Plkst. 18.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 50 m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji glābēji atrada bojāgājušu cilvēku. Pirms VUGD ierašanās no blakus esošās ēkas evakuējās pieci cilvēki. Plkst. 22.43 ugunsgrēks likvidēts. 

Plkst. 18.06 saņemts izsaukums uz Maskavas ielu Rīgā, kur divstāvu sabiedriskās ēkas pirmajā stāvā dega elektrības slēdzis 0,1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Plkst. 21.37 degšana likvidēta. 

Plkst. 11.16 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ropažu novada, kur no dīķa izcēla bojāgājušo.  

Vakar deviņos no rīta VUGD saņēma informāciju no Jēkabpils novada pašvaldības, ka Krustpils pagastā no mājsaimniecības nepieciešams evakuēt divus cilvēkus. Nokļūstot līdz applūdušajai teritorijai, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka starp piebraucamo ceļu un dzīvojamo māju ir applūdusi pļava un ceļš apmēram viena kilometra garumā. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz ēkai un cilvēkus nogādāja drošībā. Plkst. 12.41 saņemta informācija, ka Jēkabpils novada Salas pagastā nepieciešams evakuēt cilvēku no applūdušas teritorijas. Braucot uz notikuma vietu, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka gandrīz divus kilometrus no dzīvojamās mājas jau ir applūdis ceļš. Tālāk ugunsdzēsēji glābēji ceļu turpināja kājām un daļēji ar laivu, jo šajā posmā bija applūdušas, izskalotas teritorijas, kā arī neapplūduši posmi. Pēc tam cilvēks tika evakuēts ar laivu, glābšanas dēli, kā arī nesot uz rokām. Šie sarežģītie evakuācijas darbi noslēdzās neilgi pēc diviem dienā. Neilgi pēc vieniem dienā saņemts vēl viens izsaukums uz Jēkabpils novada Salas pagastu, kur bija nepieciešama trīs iedzīvotāju evakuācija no trīsstāvu daudzdzīvokļu mājas. Šajā situācijā ugunsdzēsēji glābēji pa applūdušo teritoriju varēja pārvietoties ar laivu. 

Vakar VUGD no applūdušajām teritorijām evakuējis sešus cilvēkus.  

VUGD aicina iedzīvotājus apdraudētajās teritorijās nepārtraukti sekot līdzi situācijas attīstībai un būt gataviem evakuēties. Plūdu laikā situācija var strauji mainīties un ir ļoti neprognozējama. Ja plūdu apdraudētajās teritorijās dzīvo radinieki vai tuvi paziņas, īpaši gados vecāki cilvēki, regulāri jāsazinās ar viņiem un jāatgādina par nepieciešamību evakuēties, ja situācija vai sadzīves apstākļi strauji pasliktinās. Ja nepieciešams evakuēties, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega neapdzīvota ēka, sodrēji trīs ēku dūmvados, piecas vieglās automašīnas, vadi, mobilais telefons un četros gadījumos atkritumi. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI