DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

KM izsludina atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora amatu

Kultūras ministrija (KM) 29. februārī izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu. Konkurss izsludināts, KM saņemot ilggadējā LNB direktora Andra Vilka iesniegumu, kurā pausta vēlēšanās no š.g. 2. septembra pārtraukt darba tiesiskās attiecības.

Pretendenti pieteikumus konkursā aicināti iesniegt līdz š.g. 28. martam (ieskaitot).

Būtiskākie LNB direktora amata pienākumi ir:

 • bibliotēkas darba plānošana, vadīšana un koordinēšana, nodrošinot tās mērķu un uzdevumu izpildi,
 • LNB krājuma un datu pārvaldības ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana,
 • LNB kā pētniecības un izglītības iestādes attīstības veicināšana,
 • LNB kā Digitālā kultūras mantojuma kompetences centra funkciju nodrošināšana,
 • bibliotēkas darbības un attīstības stratēģijas izstrāde un aktualizēšana, kā arī šo funkciju īstenošanas plānošana, koordinēšana un kontrolēšana,
 • regulāras LNB darbības izvērtēšanas un darbības pārskata sagatavošanas nodrošināšana,
 • LNB pieejamības un pakalpojumu kvalitātes pilnveides nodrošināšana, nosakot bibliotēkas pamatdarbības prioritātes, un tā īstenošanas uzraudzīšana,
 • LNB finansiālās, juridiskās un administratīvās darbības nodrošināšana tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām, iesaistīšanās Eiropas Savienības investīciju un finansējuma apgūšanā.
 • LNB sadarbības ar citām kultūras mantojuma institūcijām un akadēmisko vidi sekmēšana.

Pretendentiem izvirzītās prasības ir akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajā vai sociālajā zinātnē, vismaz 3 gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldību iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, kas iegūta pēdējo 5 gadu laikā, teicamas latviešu valodas un labas angļu valodas zināšanas (vismaz C1 līmenis valsts valodai, vismaz B2 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs angļu valodai, vismaz B1 līmenis mutvārdu saziņas prasmēs franču vai vācu valodai atbilstoši Europass valodu pašnovērtējuma tabulai. Tāpat vēlama ir darba pieredze projektu vadībā, zināšanas par iestādes darbību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem un LNB darbību un funkcijām, kā arī zināšanas par valsts iestādes finanšu un budžeta vadības principiem un labas zināšanas un izpratne par bibliotēkas nozari un tās attīstības tendencēm.

Tāpat tiks vērtēta arī pretendentu orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšanas prasmes, stratēģiskais redzējums, attiecību veidošana un uzturēšana.

Pretendentu pieteikumos ietveramo dokumentu apraksts pieejams KM tīmekļvietnes sadaļā Vakances

Atklātā konkursa pretendentiem būs jāiesniedz un konkursa komisijai jāprezentē paša izstrādāts LNB turpmākās darbības attīstības piedāvājums 5 gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši likumdošanā1 noteiktajam LNB direktora atalgojums paredzēts 4 116 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Pretendenti aicināti pieteikumus konkursā iesūtīt līdz š.g. 28. martam (ieskaitot):

 • elektroniska dokumenta veidā, kas parakstīts ar drošu elektronisku parakstu un satur laika zīmogu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, nosūtot uz KM oficiālo elektronisko adresi (e-adresi): DEFAULT@90000042963,
 • vai arī uz KM elektronikā pasta adresi - vakances@km.gov.lv (ar norādi „Pieteikums konkursam uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora amatu”).

Atklāts konkurss uz LNB direktora amatu izsludināts 2024. gada 29. februāra Nodarbinātības valsts aģentūras portālā, KM, kā arī sociālo mediju profilos.

1 Atbilstoši 2022. gada 26. aprīļa MK noteikumos Nr. 262 “Valsts un pašvaldību institūciju amatu katalogs, amatu klasifikācijas un amatu apraksta izstrādāšanas kārtība” paredzētajam LNB direktora amatam noteikta 1.saimes „Administratīvā vadība”, 1.1.apakšaime „Administratīvā vadība valsts iestādē” IV līmenis, 16.mēnešalgu grupa

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI