DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Noteikta kārtība, kādā iespējams saņemt līdzfinansējumu ar kiberdrošību saistīto projektu īstenošanai 

Otrdien, 27. februārī, Ministru kabinets noteica kārtību, kādā publiskā un privātā sektora institūcijas var pretendēt un saņemt līdzfinansējumu ar kiberdrošību saistīto projektu īstenošanai, nodrošinot efektīvu, pārskatāmu un pareizas finanšu pārvaldības principiem atbilstošu Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra (ECCC) 2021.–2027. gada plānošanas perioda grantu projektu ieviešanu Latvijā.  

Noteikumi nosaka grantu vadībā iesaistīto institūciju pienākumus – projekta iesnieguma iesniedzēja atbilstības pārbaudi, maksājumu un norēķinu kārtību, vadības, uzraudzības, izvērtēšanas un kontroles pasākumu kārtību. Vienlaikus tiek paplašināti Satversmes aizsardzības biroja uzdevumi, proti, birojs veic projektu iesniegumu, kā arī kiberdrošības kompetenču kopienas dalībnieku atbilstības izvērtēšanu valsts drošības interesēm. Noteikumi par konkrētas grantu programmas īstenošanu tiek virzīti atsevišķi.  

Apstiprinātie normatīvie akti attiecas tikai uz Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra netiešajā pārvaldībā esošajām Eiropas Savienības politiku instrumentu atbalsta programmām, piemēram, programmu “Digitālā Eiropa” un “Apvārsnis Eiropa” kiberdrošības sadaļām. 

Papildus, lai atbalstītu Latvijā reģistrētos mazos un vidējos saimnieciskās darbības veicējus, līdzfinansējot kiberdrošības transformācijas projektus, Ministru kabinets noteica Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra 2021.–2027. gada plānošanas perioda grantu programmas “Mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācija” īstenošanas noteikumus.  

Programmā plānots veicināt mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības pārveidi un sniegt atbalstu kibernoturības stiprināšanā, veicinot Latvijas un Eiropas Savienības ilgtermiņa kiberdrošības mērķu sasniegšanu.  

Tāpat programmā atbalstīs inovatīvu kiberdrošības transformācijas tehnoloģiju un koncepciju izstrādi, kuras ietvaros tiktu veikta arī šo koncepciju un tehnoloģiju testēšana, pilotēšana un publicēšana, kā arī darbības pētniecības jomā. Grantu programmai “Mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju kiberdrošības transformācija” paredzēts 1 000 000 eiro Eiropas Komisijas līdzfinansējums. Programmas ietvaros pieejamais maksimālais grantu līdzfinansējuma apmērs ir 60 000 eiro vienam projektam, un to maksimālais īstenošanas ilgums – viens gads.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI