DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Parlamentārais sekretārs: Pasaules Tirdzniecības organizācijai jāspēj efektīvi risināt aktuālos izaicinājumus

No 2024. gada 26. līdz 29. februārim Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Brusbārdis piedalās Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 13. Ministru konferencē. Pirms tās 25. februārī Abū Dabī notika Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes Kopējās tirdzniecības politikas (Padome) sanāksme. 

ES Padomes sanāksmē parlamentārais sekretārs pauda atbalstu Eiropas Komisijas darbam PTO daudzpusējās sarunās, uzsverot, ka 13. Ministru konferencē ir svarīgi panākt konkrētus un sabalansētus rezultātus.

“PTO kā daudzpusējai sarunu platformai jābūt uzticamai un jāspēj efektīvi risināt aktuālos izaicinājumus globāli, ņemot vērā arī pastāvošo ģeopolitisko situāciju,” akcentēja R. Brusbārdis.

Latvijas interesēs ir uzturēt un stiprināt noteikumos balstītas starptautiskās tirdzniecības vidi, kur PTO ir ne tikai balsts, bet arī nozīmīgs noteikumu izstrādes forums.

Parlamentārais sekretārs piedalījās Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska organizētajā sarīkojumā, kas bija veltīts solidaritātei ar Ukrainu, pieminot otro gadskārtu kopš Krievijas pilna apmēra agresijas kara pret Ukrainu sākuma. Par spīti Krievijas destruktīvajai rīcībai, Ukraina, kā viena no nozīmīgākajām lauksaimniecības produkcijas, īpaši graudu, eksportētājām pasaulē, sniedz lielu ieguldījumu, nodrošinot tirdzniecības plūsmas un pārtikas piegādi.

Turpmākajās dienās plānotas intensīvas sarunas par nozīmīgākajiem ministru konferences jautājumiem – PTO strīdu izšķiršanas sistēmas reformu, subsīdijām zivsaimniecībai un lauksaimniecību, e-komerciju, kā arī attīstības jautājumiem. Ieplānotas arī vairākas ministru līmeņa sarunas par tirdzniecību un ilgtspējīgu attīstību, tirdzniecību un industriālo politiku, tostarp vienlīdzīgiem konkurences apstākļiem.

Informācijai

PTO ir starptautiska organizācija, kas izveidota 1995. gadā, lai veicinātu starptautisko tirdzniecību un regulētu tirdzniecības attiecības starp tās dalībvalstīm. PTO šobrīd apvieno 164 dalībvalstis, aptverot vairāk nekā 95 % no visas pasaules tirdzniecības. Latvija ir PTO dalībvalstis kopš 1999. gada 10. februāra. Vairāk par Latviju PTO: šeit.

PTO Ministru konference notiek reizi divos gados, un tā ir galvenā PTO lēmējinstitūcija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI